Wpisy autora Angelika Regulska

D. Obajtek: W ciągu ostatnich 5 lat Orlen wypracował ponad 26 mld zł, a w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2 mld 900 mln zł

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen, odniósł się do krytyki ze strony Donalda Tuska. „W ciągu ostatnich 5 lat Orlen wypracował 26 mld 200 mln zł zysku, tymczasem w czasie 8 lat rządów PO-PSL było to łącznie 2 mld 900 mln zł” – napisał Daniel Obajtek na Twitterze. Ataki na prezesa Orlenu skomentował wicepremier Jacek Sasin. „Im bardziej Orlen się rozwija i widać, że jest bardzo dobrze dzisiaj zarządzany przez prezesa Daniela Obajtka i jego zespół, tym bardziej prezes Obajtek jest atakowany przez media, szczególnie sprzyjające opozycji i mające zagranicznych właścicieli” – zauważył wiceszef rządu.

M. Wójcik: Kobieta, która dowiaduje się, że jej dziecko ma wadę letalną, nie jest informowana o istnieniu hospicjów perinatalnych. Część lekarzy nawet nie ma wiedzy o ich funkcjonowaniu

Niewiele kobiet, które dowiedziały się, że noszą pod sercem ciężko chore dziecko, szuka pomocy w hospicjach perinatalnych. „Cały problem hospicjów perinatalnych polega na tym, że najczęściej kobieta, która dowiaduje się u lekarza, że jej dziecko ma wadę letalną, czyli wadę śmiertelną, nie jest informowana o takim ośrodku, ponieważ nie ma takiego przepisu. Część lekarzy nawet nie ma wiedzy o ich funkcjonowaniu. Przygotowałem projekt dotyczący przede wszystkim tego, że lekarze powinni informować o tym, iż są tego typu ośrodki” – tłumaczył minister Michał Wójcik.