Serie A. Zabójcza skuteczność Juventusu! Milan pokonany!

W hicie 26. kolejki Serie A Juventus Turyn pokonał na San Siro miejscowy Milan 2:0. Bramki dla „Starej damy” zdobyli Fernando Llorente i Carlos Tevez. Po wczorajszym remisie Romy mistrzowie Włoch umocnili się na prowadzeniu w tabeli.

Bianconeri w obecnym sezonie pewnie zmierzają po obronę mistrzowskiego tytułu. Wyjazdowa forma podopiecznych Antonio Conte pozostawiała jednak wiele do życzenia. Punkty Juve straciło zarówno w Rzymie, jak i w Veronie. Po dwóch zwycięstwach przed własną publicznością papierkiem lakmusowym dla „Starej damy” miało być wyjazdowe spotkanie z Milanem. Piłkarze z San Siro choć w tym sezonie nie zachwycają, w ostatnich spotkaniach zdobywali komplet punktów. Najpierw 1:0 rozprawili się z Bologną by po tygodniu ograć Sampdorię.

Gorąco pod bramką Abbiatiego zrobiło się w 19 minucie meczu. Na skutek nieporadności obrońców z 5 metrów strzelał Lichtsteiner. Świetną obroną popisał się jednak włoski golkiper Milanu. Gospodarze odpowiedzieli niemalże natychmiastowo. Uderzenie z ostrego kąta Pazziniego obronił Buffon. 26 minuta powinna przynieść bramkę podopiecznym Clarence’a Seedorfa. Dwie stuprocentowe okazje miał Kaka. Najpierw jego strzał obronił golkiper gości. Dobitkę na linii bramkowej zablokował Bonucci. Rossoneri poprzeczkę Juventusowi postawili dziś bardzo wysoko. Groźne próby Montolivo i Kaki zatrzymał jednak dobrze dysponowany Buffon. W 44 minucie na gospodarzach zemściły się wcześniej niewykorzystane sytuacje. Podanie Lichtsteinera na gola zamienił Fernando Llorente.

W drugiej połowie w dalszym ciągu atakowali gospodarze, jednak i tym razem bramkę zdobyli goście. Z przeszło 20 metrów przymierzył Carlos Tevez i wspaniałym strzałem pod poprzeczkę pokonał Abbiatiego. Wyraźnie przybici piłkarze Milanu nie parli z kolejnymi atakami na bramkę Buffona. Wynik nie uległ już zmianie, a Juventus wywalczył na San Siro komplet punktów.

AC Milan – Juventus Turyn 0:2 (0:1)

Milan: Abbiati – Abate, Rami, Bonera, Emanuelson – de Jong, Montolivo (71’ Honda) – Taarabt (75’ Robinho) Poli (53’ Saponara), Kaka – Pazzini

Juventus: Buffon – Bonucci, Barzagli, Caceres – Lichsteiner (84’ Padoin), Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah – Llorente (90’ Osvaldo), Tevez (90+2’ Giovinco)