Ruszyły zapisy na 23. Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP
Ruszyły zapisy na dwudziestą trzecią edycję Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP. Laureatom statuetki po raz pierwszy w swojej prezydenturze wręczy Karol Nawrocki.
Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest wyrazem uznania dla przedsiębiorstw, zespołów badawczych i instytucji, które przyczyniają się do rozwoju polskiej gospodarki. Prezydent Karol Nawrocki podkreśla, że to właśnie ludzie, którzy je tworzą stanowią o sile polskiej gospodarki.
– Siła polskiej gospodarki to przede wszystkim ludzie: przedsiębiorcy, naukowcy, innowatorzy i pracownicy, którzy każdego dnia rozwijają swoje firmy, tworzą nowe miejsca pracy, inwestują i podejmują ryzyko. – mówił Prezydent.
Konkurs wyróżni najlepszych z nich. Zgłoszenia kandydatów przyjmowane są wyłącznie elektronicznie – za pośrednictwem specjalnego formularza internetowego dostępnego na stronie prezydent.pl do 20 września 2026 roku. W dwudziestej trzeciej edycji konkursu prezydent RP przyzna Nagrody Gospodarcze w czterech kategoriach głównych: Nowe Technologie, Firmy Rodzinne, Narodowy i Międzynarodowy sukces. Prezydent Karol Nawrocki może przyznać również Nagrody Indywidualną oraz Nagrodę Specjalną.
TV Trwam News




