Przedstawiciele „Solidarności” udadzą się do biur senatorskich, by przekonać senatorów do poparcia wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie Zielonego Ładu
NSZZ „Solidarność” chce przekonać senatorów do poparcia wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie Zielonego Ładu. 11 maja członkowie związku zawodowego udadzą się – w ramach ogólnopolskiej akcji – do biur senatorskich.
Polityka klimatyczna Unii Europejskiej uderza w konkurencyjność europejskiej gospodarki. Następuje likwidacja zakładów pracy, rośnie bezrobocie.
Karol Nawrocki podpisał z „Solidarnością” – jeszcze jako kandydat na urząd Prezydenta RP – umowę programową, w której zadeklarował złożenie do Senatu wniosku o przeprowadzenie referendum ws. Zielonego Ładu.
Wiceprzewodniczący „Solidarności”, Bartłomiej Mickiewicz, powiedział, że Polacy powinni mieć możliwość wypowiedzenia się w tej sprawie.
– Będziemy chcieli przekonać senatorów do właściwego zagłosowania nad wnioskiem o to referendum. 11 maja „Solidarność” przeprowadzi ogólnopolską akcję, w której wszystkie nasze struktury regionalne, branżowe będą odwiedzały – mam nadzieję – wszystkich senatorów z listem od Piotra Dudy, przewodniczącego „Solidarności”, w którym podkreśla on wagę demokracji, woli narodu i tego, żeby senatorowie zastanowili się nad tym, jaki oddadzą głos i aby pozwoli narodowi zdecydować w tak ważnej sprawie – mówił Bartłomiej Mickiewicz.
Z medialnych informacji wynika, iż Kancelaria Prezydenta RP przygotowuje się do złożenia w Senacie wniosku o przeprowadzenie referendum ws. Zielonego Ładu.
„Solidarność” organizuje 20 maja manifestację na Placu Zamkowym w Warszawie pod hasłem „Razem dla Polski i Polaków”. Pikietujący będą domagać się od rządu powrotu do dialogu.
Tego samego dnia zaplanowano również posiedzenie Senatu. Bartłomiej Mickiewicz zauważył, że manifestacja w tym czasie będzie okazją do wsparcia prezydenta, aby wniosek o referendum został złożony oraz do wywarcia nacisku na senatorów.
RIRM



