10 kwietnia w murach Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dzień otwarty

Już za chwilę absolwenci szkół średnich staną przed wyborem uczelni. Wiele szkół wyższych już dziś zachęca do zapoznania się ze swoją ofertą dydaktyczną. AKSiM w Toruniu organizuje 10 kwietnia dzień otwarty.

Dzień otwarty ma umożliwić uczestnikom bezpośrednie zapoznanie się z funkcjonowaniem uczelni oraz uzyskanie informacji na temat studiowania. AKSiM kształci na kierunkach: dziennikarstwo, informatyka, politologia, prawo, medycyna oraz pielęgniarstwo. W programie zaplanowano spotkania z wykładowcami i studentami, a także prezentację oferty dydaktycznej uczelni. Przewidziano również warsztaty, dla przyszłych prawników, dziennikarzy i informatyków. Planowane są zajęcia m.in. z grafiki i animacji komputerowej, tworzenia gry oraz w anatomicznym centrum badawczo-dydaktycznym.

 

Anna Dąbrowska, wykładowca i koordynator ds. kształcenia praktycznego w AKSiM, zachęca do udziału w zajęciach z pielęgniarstwa.

Ze studentami pielęgniarstwa prezentujemy, jak wygląda taki jeden dzień życia uczelni, jak student czy studentka przychodząc do nas uczy się poprzez zajęcia praktyczne. Pokazujemy pielęgnację różnych czynności typowo pielęgniarskich. Serdecznie zapraszamy. Zazwyczaj na dniach otwartych jest bardzo dużo chętnych i zainteresowanych – mówiła Anna Dąbrowska.

Studentka drugiego roku pielęgniarstwa Monika Błaszczak podkreśla, że to pierwszy krok, jaki mogą wykonać osoby planujące podjęcie studiów medycznych.

Zachęcałabym do przybycia na dni otwarte. Można zobaczyć wtedy uczelnię od środka, zobaczyć sale, z których my korzystamy w trakcie zajęć, a także porozmawiać z nami, ze studentami, dowiedzieć się, jak wygląda specyfika nauki – wskazała Monika Błaszczak.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w kampusie uczelni przy ul. Droga Starotoruńska. W południe zaplanowano warsztaty na Wydziale Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu przy ul. św. Józefa. W przypadku grup zorganizowanych uczelnia prosi o wcześniejsze zgłoszenie chęci udziału.

RIRM

drukuj