Kujawsko-pomorskie: matka i troje dzieci ofiarami czadu
Matka i troje dzieci zmarli wskutek zatrucia tlenkiem węgla w poniedziałek w kamienicy w śródmieściu Chełmna – poinformowała rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, st. bryg. Małgorzata Jarocka-Krzemkowska.
Do zdarzenia doszło na parterze dwukondygnacyjnego budynku. Zmarła 31-letnia matka, a także troje jej dzieci w wieku prawie 3, 11 i 12 lat. Tragicznego odkrycia dokonali strażacy, którzy interweniowali po zgłoszeniu rodziny, która była zaniepokojona brakiem kontaktu z krewną.
Tlenek węgla zaatakował. Dzisiaj ok. 17:00 trażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań w Chełmnie – po wejściu wykryto tlenek węgla o stężeniu 900 ppm. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosły 4 osoby, w tym 3 dzieci.
Czad jest bezwonny i bezbarwny – zabija po cichu. pic.twitter.com/Crbc7xEG3t
— Państwowa Straż Pożarna (@KGPSP) January 15, 2026
Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zaczadzenia był ulatniający się gaz z instalacji przepływowego podgrzewacza wody.
Przyczyny i okoliczności zdarzenia będą szczegółowo wyjaśniane w czasie śledztwa z udziałem biegłych.
PAP



