W Oziornoje pożegnano matkę Joannę Marię Teterycz od Jezusa Zmartwychwstałego
W Oziornoje pożegnano matkę Joannę Marię Teterycz od Jezusa Zmartwychwstałego. Zakonnica od lat przebywała w Kazachstanie, była założycielką i pierwszą przełożoną klasztoru karmelitanek. Matka Joanna zmarła po długiej chorobie.
Matka Joanna Maria Teterycz od Jezusa Zmartwychwstałego przybyła do Kazachstanu w maju 2007 roku na zaproszenie ks. abp. Tomasza Pety – na miejsce pojechała wraz z trzema siostrami, wspólnocie karmelitanek błogosławiła siostra Łucja, która była świadkiem objawień w Fatimie.
Do Oziornoje matka Joanna przybyła, by nieść orędzie fatimskie na ziemie przez lata podporządkowane zbrodniczemu systemowi komunistycznemu. Tej misji poświęciła ostatnie lata swojego życia. Zmarła w poniedziałek przed godz. 17.00 – od dawna zmagała się z chorobą nowotworową. W Oziornoje odbyły się uroczystości pogrzebowe.
Matkę Joannę żegnał ks. abp Tomasz Peta. Kapłan odczytał napisany przez nią wzruszający list, skierowany do Pana Jezusa, napisany w kwietniu 2023 roku. Napisała w nim, że nie ma żadnych innych pragnień, jak kochać i wielbić Boga. Ks. abp Tomasz Peta określił życie zmarłej matki jako dar dla Kościoła w Kazachstanie. Na miejscu żegnali ją wierni. Odczytane zostały ich świadectwa, w których dziękowali za to, co zrobiła dla nich matka Joanna.
TV Trwam News



