Szef MZ w Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych: Dziękuję za zaangażowanie i empatię
W Międzynarodowym Dniu Pielęgniarek i Położnych minister zdrowia, Adam Niedzielski, podziękował wszystkim osobom, które wykonują te zawody. Zwrócił uwagę na ich zaangażowanie, empatię i codzienną troskę o pacjenta.
„Życzę Paniom i Panom wytrwałości, uśmiechu oraz satysfakcji z wykonywanej pracy” – przekazał dziś w mediach społecznościowych szef resortu zdrowia.
Życzenia ministra @a_niedzielski z okazji Międzynarodowego Dnia #Pielęgniarek i #Położnych pic.twitter.com/VcmcRCtPVa
— Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) May 12, 2023
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych ustanowiono w 1973 roku. Corocznie święto to jest obchodzone 12 maja, w dniu urodzin Florence Nightingale, angielskiej pielęgniarki i działaczki społecznej uważanej za twórcę nowoczesnego pielęgniarstwa.
PAP



