Wiceminister edukacji M. Machałek: Weto prezydenta A. Dudy było dla mnie ogromnym zaskoczeniema
Wiceminister edukacji Marzena Machałek przyznała, że weto prezydenta Andrzeja Dudy dot. nowelizacji Prawa oświatowego było dla niej ogromnym zaskoczeniem. „Dla mnie to była decyzja zaskakująca, zwłaszcza, że wydawało się, że w konsensusie powstają te zapisy” – zaznaczyła polityk.
W piątek w rozmowie w Radiu Wrocław wiceminister edukacji Marzena Machałek została zapytana, czy weto prezydenta Andrzeja Dudy dla nowelizacji prawa oświatowego było dla niej zaskoczeniem.
„To było dla mnie ogromne zaskoczenie, zwłaszcza, że obserwowałam tutaj prace, które były realizowane wspólnie z kancelarią prezydenta. To była prace na dwóch przedłożeniach: poselskim i prezydenckim. Byłam przekonana, że to, co ostatecznie trafiło na biurko prezydenta, było uzgodnionym projektem, gdzie kwestie, które były istotne i ważne, dla prezydenta, czyli rola rodziców, duża, w procesie wychowawczym, dydaktycznym, podejmowaniu decyzji w szkołach, były uwzględnione. To jest dla mnie zaskoczenie” – powiedziała Marzena Machałek.
Nie chciała spekulować, dlaczego prezydent zawetował tę ustawę.
„Prezydent Andrzej Duda tak to ocenił i ma do tego prawo. Podjął taką decyzję. Dla mnie to była decyzja zaskakująca, zwłaszcza że wydawało się, że w konsensusie powstają te zapisy” – wskazała.
PAP



