Liga Mistrzów. Liverpool pokonał Inter. Niespodzianka w Salzburgu!

W środowych spotkaniach 1/8 finału Ligi Mistrzów Inter Mediolan przegrał u siebie z Liverpoolem (0:2). Zaś Red Bull Salzburg niespodziewanie wywalczył remis na własnym stadionie w starciu z Bayernem Monachium (1:1).

W Mediolanie początkowo groźniejsi byli podopieczni Jurgena Kloppa. Ich dominacja była jednak stopniowo osłabiana przez gospodarzy. Po kwadransie gry Hakan Calhanoglu z narożnika piątego metra uderzył w poprzeczkę, dając rywalom sygnał ostrzegawczy. „The Reds” uporządkowali swoją grę i ponownie zaczęli naciskać na włoską ekipę, ale do przerwy nie przyniosło to żadnych efektów.

W drugiej połowie „Nerazzurri” ruszyli do ataku. Sytuację sam na sam wykorzystał Edin Dżeko. Po chwili jednak okazało się, że Bośniak był na pozycji spalonej. Kiedy wydawało się, że gospodarze nabierają coraz większego tempa, trafienie w barwach przyjezdnych zanotował Roberto Firmino. Brazylijczyk przy rzucie rożnym zbiegł na krótszy słupek i „główką” skierował futbolówkę do siatki. W 83. minucie Mohamed Salah wykorzystał złe zachowanie włoskiej defensywy i płaską próbą ustalił wynik na 2:0.

***

Red Bull Salzburg zaczął spotkanie z Bayernem Monachium niespodziewanie pewnie. Gospodarze nie bali się rozgrywania piłki i pojedynków z graczami „Bawarczyków”. W 12. minucie boisko z powodu kontuzji musiał opuścić Noah Okafor, a w jego miejsce pojawił się Junior Adamu. 20-latek przyczynił się do sprawienia małej sensacji, bowiem to po jego strzale austriacka drużyna wyszła na prowadzenie.

Gol dodał Salzburgowi skrzydeł, ale kolejne próby podwyższenia rezultatu kończyły się na rękawicach Svena Ulreicha. Z kolei przyjezdni po wielu próbach w końcu znaleźli sposób na swoich rywali. W 90. Benjamin Pavard posłał dośrodkowanie w pole karne. Zagranie z bliskiej odległości pewnie zamknął Kingsley Coman.

Cały mecz w barwach monachijczyków rozegrał Robert Lewandowski. Z kolei Kamil Piątkowski spędził spotkanie na ławce rezerwowych Red Bulla.