fot. YouTube

Instytut Myśli Schumana po raz czwarty zorganizował akcję „Wigilia bez Granic”

Cudzoziemcy mieszkający w Polsce spotkali się na wspólnym świętowaniu w ramach projektu „Wigilia bez Granic”. Akcję już po raz czwarty organizuje Instytut Myśli Schumana.

„Wigilia bez granic” to inicjatywa, która ma zachęcić do budowania relacji między ludźmi z różnych krajów.

– Chodzi o tych, którzy tu mieszkają, pracują i studiują i oni właśnie bardzo ciepło wspominają. Mamy tutaj przedstawicieli całego świata, różnych religii, różnych wyznań i nie boją się właśnie przychodzić do tej stajenki, żłóbka, gdzie jest Maryja, gdzie jest Bóg, który daje nam pokój – podkreśla prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana.

Ebi George wraz z rodziną przyjechał do Polski z Indii. To ich pierwsze święta w Europie.

– To piękny kraj, dobrzy ludzie i świętujemy tu w tym miejscu Boże Narodzenie – zaznacza Ebi George.

Lana Burkatze z Gruzji od trzech lata studiuje w Polsce. By poznać bliżej polską kulturę i tradycję, zdecydowała się spędzić wigilię z polską rodziną.

– Dla mnie to jest bardzo interesujące być tu, na takim weselu, by zobaczyć, jak Polacy celebrują Wigilię i dla mnie to jest bardzo fajne – mówi Lana Burkatze.

Bardzo dobrze zna smak polskiej wigilii Maria Rawska, która od 10 lat mieszka w Polsce.

– Obcokrajowcy w ten wyjątkowy dzień mogą przyjść, poczuć się ważnymi, pokochać jeden drugiego. Nie ma znaczenia, z jakiego kraju i z jakich okolic pochodzą – podkreśla Maria Rawska.

Bo w Święta Bożego Narodzenia nikt nie powinien być sam.

TV Trwam News

drukuj