Apel o modlitwę w intencji dzieci poczętych a

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do włączenia się w obchody przypadającego dziś Święta Młodzianków. Wspomnienie tego mordu przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia – napisano w przesłanym apelu.


***


Celebrujmy Święto Młodzianków Męczenników !

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zachęca do uroczystej celebracji Święta
Młodzianków Męczenników, w dniu 28 grudnia (środa). Wspomnienie o mordzie
dokonanym przez Heroda, przypomina o wielkim problemie współczesnego świata –
braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie
środków poronnych, in-vitro, czy eutanazja. Święto to jest szczególną okazją do
refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw
ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym
darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym dniu w wielu miejscach w Polsce odprawiane będą Msze święte w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia, podczas których wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych. Po Mszach świętych wyruszą procesje ze świecami w obronie życia. Apelujemy o:

– zaangażowanie się w lokalne inicjatywy tam, gdzie tradycja obchodów tego

Święta już istnieje,

– inspirowanie i organizowanie obchodów tego święta tam, gdzie tradycji

takiej jeszcze nie ma.

 

W imieniu Zarządu Federacji

Paweł Wosicki -Prezes

Antoni Szymański -wiceprezes

Antoni Zięba – wiceprezes

Anna Dyndul – sekretarz

 

***


Współcześni Herodowie


Kilka dni po uroczystości Narodzenia Pańskiego, 28 grudnia, Kościół wspomina ofiary rzezi dokonanej przez Heroda w Betlejem – Świętych Młodzianków Męczenników. Jak przed dwoma tysiącami lat bożonarodzeniowa radość zmącona została dramatem śmierci niewinnych, tak i dzisiaj jest wielu współczesnych herodów zabijających dzieci. To nie tylko lekarze-aborcjoniści. To także ludzie mediów, którzy promując na różne sposoby „wolność zabijania”, współtworzą antykulturę śmierci.

Do zniszczenia iluż istnień ludzkich, iluż sumień ludzkich przyczyniły się kłamliwe, siejące straszliwą demoralizację publikacje czy wypowiedzi dziennikarzy opowiadających się za zbrodnią aborcji. Nie możemy też nie wspomnieć z bólem tych polityków, parlamentarzystów, którzy opowiadając się za cywilizacją śmierci, głosując za takimi, a nie innymi ustawami nie tylko przyczynią się do zagłady niewinnych, ale także obciążą swoje sumienia herodową winą.

Wspomnienie mordu dokonanego przez Heroda przypomina o wielkim problemie współczesnego świata – braku szacunku dla ludzkiego życia, którego przejawami są aborcja, stosowanie środków poronnych, in vitro czy eutanazja. Święto Młodzianków Męczenników jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, w którym warto zastanowić się nad wyjątkowym darem, jakim zostaliśmy obdarzeni – życiem naszym i naszych bliźnich.

Wiemy, że w naszej Ojczyźnie po II wojnie światowej zabito ponad 25 milionów nienarodzonych. W skali całego świata zabito ponad miliard dzieci poczętych. Nadal każdego dnia ginie w skali globu 120-140 tysięcy nienarodzonych dzieci. Świadomość ogromu dokonanych zbrodni poraża. Nie możemy jednak tracić nadziei. Trzeba naszej wiary i ufności w przebaczającą moc Miłosiernego Boga.

Jako ludzie wiary ufamy, że „u Boga nie ma nic niemożliwego”. Chciejmy z wiarą i ufnością powierzyć Miłosiernemu Bogu te wielkie trudne sprawy w sposób szczególny 28 grudnia. Niech każdy z nas włączy się modlitwą, postem, ofiarą, uczestnictwem w nabożeństwach w wielką ekspiację za zamachy na życie ludzkie.

 

dr inż. Antoni Zięba

Autor jest wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, współzałożycielem Krucjaty Modlitwy w Obronie Poczętych Dzieci i World Prayer for Life.

 

***

W obronie życia poczętego


Życie ludzkie niezależnie od wieku i stanu zdrowia, objęte jest Bożym przykazaniem: nie zabijaj i to z tej racji Kościół broni każdego życia niezależnie od okoliczności, w jakich zostało ono poczęte i stanu, w jakim aktualnie się znajduje. Każde życie powinno cieszyć się ochroną prawną w demokratycznym państwie.

[List otwarty arcybiskupa Józefa Michalika sprawie szacunku do poczętego życia i jego obrony]



Zdecydowanie stajemy w obronie podstawowej wartości, jaką jest życie człowieka od chwili poczęcia, aż po naturalną śmierć i domagamy się ochrony tej wartości, od tych, którzy poszanowanie prawa powinni reprezentować!

[Odezwa w obronie poczętego życia]



Z wdzięcznością myślę o obrońcach życia, którzy w Polsce dokonali już bardzo wiele i ciągle inspirują nas do krytycznego myślenia o świecie, w którym żyjemy. To dzięki ich pracy i gorliwości powoli po latach zakłamania zmienia się mentalność społeczeństwa i dziś już nikt wśród światłych obywateli naszego kraju nie ośmiela się zaprzeczać, że człowiekiem jest się od pierwszej chwili poczęcia.

[List otwarty arcybiskupa Józefa Michalika sprawie szacunku do poczętego życia i jego obrony]



Warto pamiętać, że na straży ludzkiego życia – każdego życia i w każdym momencie – stoi nie tylko dobra wola ludzi, ale sam Bóg i Jego nieodłączne do stworzenia prawa. Pragnę zwrócić uwagę na potrzebę głębszej i powszechnej refleksji oraz włączenia w nią szerokiej współpracy ruchów, stowarzyszeń (nie tylko katolickich, ale wszystkich) głoszących kulturę życia. Potrzebna jest formacja naszych sumień w tej kwestii, która staje się szczególnie ważna w sytuacji, kiedy zanika poczucie świętości życia, godności ojcostwa i macierzyństwa, a bezmyślną promocję eutanazji próbuje się uważać za wyraz rzekomego i postępu cywilizacyjnego.

[List otwarty arcybiskupa Józefa Michalika sprawie szacunku do poczętego życia i jego obrony]



Trzeba podjąć nowy zryw solidarnego sprzeciwu wobec zła. Najpierw na kolanach przed Najświętszym Bogiem, w modlitwie osobistej, małżeńskiej i rodzinnej, w pokucie za tych, do których racje rozumowe nie trafiają. Następnie w konkretnym działaniu: pisząc protesty, domagając się od posłów i senatorów głosowania w obronie życia, naciskając na środki przekazu, manifestując wspólnie, obnażając całą prawdę zakamuflowaną w podstępnych obietnicach, organizując się w szlachetne stowarzyszenia i ruchy na rzecz rodziny, wywierając wprost nacisk na tych, którzy powinni nas i nasze poglądy reprezentować w parlamencie i samorządach. Nie wolno zaniedbać niczego, co obciążyłoby nas w sumieniu. Przed Bogiem, a także przed następnymi pokoleniami, zdamy sprawę z każdego słowa, myśli, uczynku i zaniedbania.

[List pasterski „Obrony życia poczętego domaga się uczciwość ludzka i wiara”]



Dziś w świecie pojawia się nowy model zachowania wobec prawdy o życiu. Zło zadanej śmierci bezbronnemu, małemu człowiekowi, próbuje się usprawiedliwić rzekomo wynikającymi z tego dobrymi skutkami. Tymczasem jest to usypianie sumienia, ucieczka przed własną pamięcią. Świat współczesny ułatwia taką postawę, rozgłaszając na sztandarach źle rozumianej demokracji nowe hasła: względność, swoboda, tolerancja wobec nieuczciwości, przemocy i zła.

[List pasterski „Obrony życia poczętego domaga się uczciwość ludzka i wiara”]



Prawa dziecka do życia nie godzi się przeciwstawiać prawom do wolności rodziców, bo rodzicom nie przysługuje „prawo” do pozbawiania życia ich dziecka. W hierarchii naturalnych wartości życie ludzkie przedstawia rangę najwyższą, a wszystkie prawa mają swe uzasadnienie znacznie głębsze i powinny być realizowane w rodzinie.

[List otwarty arcybiskupa Józefa Michalika sprawie szacunku do poczętego życia i jego obrony]



Chciałbym także skierować słowo duchowego pocieszenia do tych kobiet i mężczyzn, którzy mieli nieszczęście uczestniczyć w zabiciu poczętego dziecka. Niech nie zagłuszają sumienia krzykiem w gazetach, czy na mównicach, bo i tak publicznie budzą litość. Ale ona przecież nie uwalnia od wyrzutów sumienia, nie oczyszcza od wewnątrz. Grzech przebacza Bóg, a nie głosowanie, plebiscyt, czy fałszywe argumenty zepsutych sumień fałszerzy moralności, jakich pełno dziś na świecie. Grzechy nasze, choćby największe Chrystus poniósł na krzyż, On przebaczył Magdalenie (a miała niemało do przebaczenia), przebaczył Łotrowi na krzyżu (a był to przecież zbrodniarz), przebaczy i nam, jeśli wyciszymy się wewnętrznie, zmienimy styl życia i mówienia, jeśli naprawimy zło.

[List pasterski „Obrony życia poczętego domaga się uczciwość ludzka i wiara”]



 

Źródło:

http://jmichalik.episkopat.pl





Polecamy również:



Episkopat o katechezie, rodzinie i obronie życia



Aborcja prawem człowieka?! Wyślij apel do PCK



Marsz dla życia w Budapeszcie

 

drukuj