Pikieta z Zakładach Azotowych

W Zakładach Azotowych „Puławy” odbędzie się pikieta, organizowana przez
organizacje związkowe działające w zakładach. Powołany został również komitet
strajkowy. Pracownicy żądają poprawy warunków pracy i płacy.

Pikieta rozpocznie o godzinie 14 przed budynkiem Dyrekcji Zakładów Azotowych.
Jak powiedział Paweł Maciąg, reprezentujący organizacje związkowe w zakładach
Związkowy Komitet Strajkowy dokona uroczystego podstawienia taczki.

 

 

Związkowcy wystosowali do pracodawców trzy postulaty. Pracownicy zakładów chcą
zaniechania nękania i zastraszania ze strony pracodawcy, podjęcia rzeczywistych
działań na rzecz bezpieczeństwa pracy instalacji i warunków pracy oraz 15%
podwyżki wynagrodzeń zasadniczych.
Pracodawca unika rozmów na temat części postulatów.

 

 

 

Pikietę zorganizowały organizacje związkowe działające w zakładach: Związek
Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego, NSZZ Solidarność oraz Społeczny Związek
Zawodowy. Działania podjęto w związku z przebiegiem negocjacji w sporze
zbiorowym. Komitet niezwłocznie przystąpi do przeprowadzenia referendum
strajkowego.
 

drukuj