fot. facebook.com

Światowy Dzień Misyjny

Pod hasłem „Pełni ducha posłaniobchodzimy dziś Światowy Dzień Misyjny. We wszystkich kościołach i parafiach świata przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary.

W tegorocznym orędziu z okazji Światowego Dnia Misyjnego Papież Franciszek wezwał przede wszystkim ludzi młodych, aby nieśli Ewangelię całemu światu. Ojciec Święty zachęca: „Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub, że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym”.

Dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych ks. dr Tomasz Atłas zwraca uwagę, że dzieło misyjne opiera się w dużej mierze na zaangażowaniu ludzi młodych.

Misjonarze to w większości ludzie młodzi. Trzeba dowartościować i docenić wolontariuszy misyjnych, którzy na krótszy, bądź dłuższy czas, wyjeżdżają na tzw. misyjne staże. To, co w tym wszystkim jest niezwykle ważne, i co też trzeba zauważyć to, to że tyle młodych ludzi na co dzień angażuje się w przeróżne misyjne inicjatywy. W ten sposób realizują oni swoje powołanie uczniów misjonarzy i rzeczywiście w sposób bardzo, ale to bardzo konkretny, misjom służą – akcentuje ks. dr Tomasz Atłas.

Światowy Dzień Misyjny został ustanowiony 14 kwietnia 1926 r. przez papieża Piusa XI i każdego roku obchodzony jest w przedostatnią niedzielę października. W Polsce Światowy Dzień Misyjny, zwany również Niedzielą Misyjną, przedłuża się na cały tydzień

Na świecie pracuje 350 tys. misjonarzy, z czego 2 tys. to Polacy. Najwięcej misjonarzy i misjonarek z Polski pracuje w Afryce.

RIRM

drukuj