fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio

Światowy Dzień Misyjny

W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, który jest solidarnością w modlitwie i pomocy materialnej misjom. Wydarzenie, które w tym jest obchodzone po raz 95., przebiega pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

Światowy Dzień Misyjny, który w Polsce nazywany jest Niedzielą Misyjną, rozpoczyna tydzień solidarności z misjonarzami na całym świecie. W Niedzielę Misyjną w kościołach organizowane są zbiórki na rzecz Papieskich Dzieł Misyjnych. Przez najbliższy tydzień w polskich parafiach będą odbywały się także nabożeństwa w intencji misji.

Ks. bp Szymon Stułkowski, członek Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji, powiedział, że dzisiejszy dzień jest dniem szczególnym, bo modlimy się, by nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi.

– Misyjność powinna nam towarzyszyć przez cały rok i we wszystkich modlitwach, Eucharystiach. Modlimy się o to, by Dobra Nowina o Jezusie Ukrzyżowanym i Zmartwychwstałym dotarła do wszystkich ludzi. To misja, do której powołał nas Bóg. Niedziela Misyjna jest szczególnym dniem, w którym cały świat – nawet ci, którzy są Kościołami misyjnymi w ubogich krajach – modlą się, ofiarują cierpienie i przekazują nawet najdrobniejsze ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne, czyli misje, za które odpowiada bezpośrednio Ojciec Święty. Najważniejsze jest to, żeby dobrze przygotować liturgię i zaprosić ludzi do modlitwy w intencji rozkrzewienia wiary – mówił ks. bp Szymon Stułkowski.

Ksiądz biskup podziękował wiernym za wsparcie materialne na rzecz misji. Przypomniał również, że przez cały Tydzień Misyjny można omadlać misjonarzy i ich dzieła.

Obecnie poza granicami Polski posługuje 1800 polskich misjonarzy w 99 krajach.

RIRM

drukuj