fot. PAP/Leszek Szymański

W Sejmie parlamentarzyści dzielili się opłatkiem

Jak co roku posłowie i senatorowie złożyli sobie życzenia na przedświątecznym spotkaniu opłatkowym. Modlitwie przewodniczył metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz.

Spotkania opłatkowe w parlamencie to bardzo dobra tradycja – powiedział Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który życzył parlamentarzystom sukcesów w działalności publicznej i w życiu osobistym.

– Niech święta upłyną Państwu i nam w pokoju, życzliwości, wzajemnym zrozumieniu na pożytek i ku szczęśliwości każdego z nas i Rzeczypospolitej. Wszystkiego dobrego – zaznaczył Marek Kuchciński.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski podziękował wszystkim pracownikom Parlamentu za ich dobrą pracę. Zwracając się do parlamentarzystów wyraził nadzieję, że przyszłoroczna 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wszystkich jednoczyć.

– Powinniśmy pamiętać o tym, że wszyscy – i my, którzy rządzimy, i opozycja, nie pracujemy dla siebie. Pracujemy dla Polek, pracujemy dla Polaków, pracujemy dla Polski. A tak naprawdę pracujemy dla naszych dzieci, dla naszych wnuków – akcentował Stanisław Karczewski.

Ks. kard. Kazimierz Nycz przypomniał w Parlamencie klasyczną definicję polityki jako roztropnej troski o dobro wspólne. Wielokrotnie przywoływał ją św. Jan Paweł II.

– To jest tak piękna definicja, że się może czasem naszej codziennej rzeczywistości wydawać wręcz idealistyczną, niemożliwą, ale tak ją widział papież i takiej potrzebujemy. Takiej waszej pięknej postawy i bycia dla innych ludzi i bycia solidarnym ze wszystkimi, żeby roztropnie troszczyć się o dobro wspólne – powiedział ksiądz kardynał.

Spotkanie opłatkowe parlamentarzystów uświetnił występ zespołu Mazowsze, który wykonał najpiękniejsze, polskie kolędy.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj