Niepewna przyszłość gazoportu w Świnoujściu

Kolejne problemy przy budowie gazoportu w Świnoujściu. Firma SMS prowadząca testy szczelności gazociągu może wycofać się z realizacji umowy.

Media informują, że pracownicy spółki od listopada nie otrzymali wynagrodzenia. Z kolei właściciel firmy tłumaczy, że nie otrzymał zapłaty za wykonane prace. Bezpośrednim jego zleceniodawcą jest postawiona w stan upadłości likwidacyjnej spółka Energomontaż Południe.

Poseł Beata Szydło, wiceprezes PiS, powiedziała, że tych problemów można było uniknąć. Politycy PiS od dawna zwracają uwagę na nieprawidłowości przy tej inwestycji.

– Kolejna „bańka” pęka. Zapowiedzi o tym, że będzie gazoport, że to jest priorytet, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo energetyczne, że rządzący dołożą wszystkich starań, żeby to wykonać, przesuwanie terminów, potem tłumaczenia, że oczywiście nic złego się nie dzieje i nad wszystkim się panuje. Dzisiaj okazuje się, że niestety dochodzi do sytuacji bardzo złej, ponieważ budowa gazoportu jest już na poważnie zagrożona – stwierdziła wiceprezes PiS.

Generalnym wykonawcą robót jest włoskie konsorcjum SAIPEM. Według zapewnień przedstawicieli rządu, gazoport ma być gotowy w tym roku. Koszt inwestycji to 2 mld 400 mln zł.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl