fot. PAP/Piotr Polak

Min. Gliński: Mam poczucie, że realizujemy nasz program

Mam poczucie, że realizujemy nasz program – powiedział w świętokrzyskim Jędrzejowie wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.

Czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości odbywają dziś w całej Polsce przedwyborcze spotkania z Polakami. Łącznie odwiedzą 51 miejscowości. Rozmowy mają być okazją do zaprezentowania planów ugrupowania na najbliższe miesiące. Politycy podkreślali również, że spotkania motywowane są potrzebą wsłuchania się w oczekiwania obywateli na półmetku parlamentarnej kadencji.

Wicepremier Piotr Gliński podkreślał, że rzeczą naturalną dla polityka powinien być kontakt z wyborcami i zebranie opinii na temat dotychczasowej działalności.

W pewnym sensie, żeby uzyskać recenzję tego, co robimy. Mamy oczywiście wciąż nowe propozycje. Jesteśmy w stanie dużo mówić na temat tego, co dotychczas zrobiliśmy. Mam poczucie tego, że obecny rząd w Polsce jest rządem wiarygodnym. Zdecydowana większość naszych zobowiązań jest albo już zrealizowana, albo jest realizowana. Myślę, że Państwo jesteście mniej więcej zorientowani. Warto oczywiście powiedzieć przede wszystkim o propozycjach, które padły na ostatniej konwencji i rozmawiać także o wielu sprawach, które mogą Państwa interesować i są dla was ważne – mówił prof. Gliński.

Przedwyborcze spotkania PiS z mieszkańcami Polski potrwają do końca lipca. Zainaugurował je w ubiegłą niedzielę prezes klubu Jarosław Kaczyński. Plany na najbliższe miesiące przedstawił w wielkopolskiej Trzciance.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada. Wybierzemy w nich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

RIRM

drukuj