fot. Mateusz Matuszak

Kuratorium Oświaty zakazało modlitwy przed lekcjami

Śląskie Kuratorium Oświaty zakazuje odmawiania modlitwy w podstawówce w Golasowicach. Od 25 lat uczniowie tej szkoły codziennie zaczynali lekcje od modlitwy.

Kurator po interwencji jednego z rodziców polecił zaprzestania praktyk religijnych – o sprawie poinformowała jedna ze stacji radiowych. Także resort edukacji, którym kieruje minister Joanna Kluzik-Rostkowska stwierdził, że modlitwa powinna odbywać się na lekcji religii, a nie na matematyce. Prawo jednak nie zabrania odmawiania w publicznej szkole wspólnej modlitwy, także poza lekcjami religii.

Mirosław Orzechowski, były wiceminister edukacji, powiedział, że to kolejna próba dyskryminacji chrześcijan. Zwraca uwagę także na wzmożoną aktywność środowisk lewicowych. Prosi o reakcję katolików w tej sprawie.

– Apeluję, proszę i wzywam! Nie zapierajcie się Chrystusa. Brońcie w tak prostych sprawach. Będzie wam to wszystkim policzone prze Boga, przez Polskę i przez naród. Przecież my wszyscy kiedyś za te fakty odpowiemy –nawoływał i prosił o reakcję Mirosław Orzechowski.

Śląskie kuratorium zaleciło przeprowadzenie ankiety wśród rodziców. Modlitwa ma być kontynuowana jeżeli opowie się za nią 100 proc. rodziców.

 

RIRM

drukuj