Dobiegają końca zimowe warsztaty dziennikarskie w WSKSIM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończą się dziś zimowe warsztaty dziennikarskie z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. W trzydniowym spotkaniu uczestniczy młodzież z różnych stron Polski.

W trakcie zajęć młodzi ludzie mają okazję zapoznać się z tajnikami pracy dziennikarza prasowego, radiowego i telewizyjnego.

Rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR zwrócił uwagę, że tegoroczne warsztaty odbywają się w szczególnym czasie – Wielkiego Postu.

– Wydaje się, że Wielki Post jest przeszkodą do radosnego przeżywania warsztatów. Okazuje się, że właśnie jest odwrotnie, a mianowicie te warsztaty, które proponujemy (dziennikarskie, muzyczne), pomogą tej młodzieży – i pomagają – przeżywać radośnie życie. Młodzież, która tu do nas przyjeżdża, dzieli się głębią swoich serc. Dzieli się tym, czym na co dzień czasami jest skrępowana. Jest to młodzież, która ma podobne ideały, kochają Pana Boga, pochodzą ze wspaniałych polskich rodzin, gdzie jest praktykowana wiara. Dzielą się radością wiary, że są zaprzyjaźnieni z Panem Bogiem – zaznaczył o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Integralną częścią szkolenia w WSKSIM jest wspólna modlitwa. Uczestnicy warsztatów mają też okazję zwiedzić Toruń oraz Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj