Co stało się z prezydenckim projektem ustawy o kryterium 40 lat pracy?

Z portalu prezydent.pl zniknął artykuł informujący o gotowym projekcie ustawy z kryterium 40 lat pracy. W zamian pojawiła się informacja o propozycji w tym zakresie. Przekazała ją minister Irena Wóycicka.

W środę na spotkaniu z przedstawicielami OPZZ-u w Belwederze prezydent Komorowski mówił, że w jego kancelarii opracowano projekt ustawy, który dopuszcza przechodzenie na emeryturę po 40 latach pracy. Zapowiedział, że tego samego dnia lub nazajutrz projekt trafi do Sejmu.

Obecnie informacja w tej sprawie na stronie kancelarii prezydenta nie jest już dostępna.

Premier Ewa Kopacz zapowiedziała natomiast, że rząd przedstawi stanowisko na temat propozycji prezydenta, gdy będzie konkretny projekt.

Poseł Adam Kwiatkowski zauważa, że Polacy mogą dobitnie zobaczyć, ile warte są obietnice urzędującego prezydenta i jego partii.

– Jest to kolejny dowód na to, że te zmiany nie wynikają z jakichś dyskusji, narad, czy analiz, a mają tylko i wyłącznie na celu zmanipulowanie opinii publicznej, pokazanie, że Bronisław Komorowski nie jest zwolennikiem wydłużenia wieku emerytalnego. Najbliższa niedziela jest tym momentem, w którym powinniśmy powiedzieć nie takiemu chaosowi, nieprzewidywalności i postępowaniu i tworzeniu prawa, które wynika – według Bronisława Komorowskiego tylko i wyłącznie ze słupków poparcia – powiedział poseł Adam Kwiatkowski.

Mimo wielu protestów społecznych prezydent Bronisław Komorowski podpisał rządowy projekt, który podwyższył wiek emerytalny do 67-go roku życia kobiet i mężczyzn.

Z postulatem przywrócenia poprzedniego systemu emerytalnego ubiega się o urząd prezydenta kandydat PiS-u Andrzej Duda.

RIRM

Zdjęcia ze strony prezydent.pl „Gotowy projekt ustawy z kryterium 40 lat pracy”

Gotowy projekt str1

Kliknij, aby powiększyć

Gotowy projekt str2

Kliknij, aby powiększyć

drukuj