PAP/Lech Muszyński

Prezydent A. Duda: W Polsce panuje wielkie oczekiwanie, żeby poprawić jakość życia i ulżyć ludziom – to w dużej mierze moje zadanie

Prezydent Andrzej Duda uczestniczył dziś w konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Kalsku w województwie lubuskim. Celem konferencji była prezentacja podejmowanych przez państwo działań służących podnoszeniu jakości życia mieszkańców polskiej wsi.

Prezydent podkreślał w przemówieniu, jak bardzo ważna jest dla niego kwestia polepszania perspektyw dla Polaków z biedniejszych regionów.

– Chcemy równego rozwoju państwa – zapewnił Andrzej Duda.

Jak dodał, chodzi o to, by w każdym zakątku kraju zapewnione były odpowiednie warunki do życia, rozwoju i prowadzenia działalności.

– W momencie, w którym będę kończył moją prezydencką służbę, chciałbym, kiedy zapytam zwykłą polską rodzinę: „Jak się państwu dzisiaj żyje w porównaniu z tym, jak się państwu żyło w momencie, w którym ja obejmowałem urząd prezydenta RP?”, usłyszeć: „Żyje nam się lepiej, łatwiej, dostatniej.”, to powiem: „Ok, czyli zrealizowałem swoje zadania”. To jest kwestia najważniejsza. Taki urząd pełni się po to, żeby służyć ludziom – takie jest moje przekonanie, a to – według mnie – jest w Polsce wielkie oczekiwanie, żeby poprawić jakość życia i ulżyć ludziom – podkreślił prezydent.

W tym kontekście prezydent Andrzej Duda wymienił przygotowane i opracowywane w Kancelarii Prezydenta projekty społeczne, między innymi projekt zmian w Kodeksie cywilnym wprowadzający równowagę kredytobiorców względem instytucji finansowych. Jest on już w Sejmie.

Zespół przy Kancelarii Prezydenta przygotowuje też przepisy ułatwiające samorządom koordynowanie Centrów Usług Społecznych – wymieniał prezydent.

RIRM

drukuj