fot. pl.wikipedia.org

B. Wróblewski: Czekam na orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej; kwestia dotyczy podstawowych praw człowieka

Sprawa jest ważna – dotyczy podstawowych praw jednostki: prawa do życia, godności człowieka i równości – powiedział poseł Bartłomiej Wróblewski. Polityk wyraził nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny wyda orzeczenie w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

Wniosek w tej sprawie czeka na rozpatrzenie już od ponad roku, mimo że prezes Julia Przyłębska zapowiadała, iż TK zajmie się nim w przeciągu kilku miesięcy.

Niezwłocznych działań w tej sprawie domagają się obrońcy życia i wielu wyborców PiS. Za niedopuszczalne uznają, żeby tak podstawowe sprawy, jak ochrona życia małych Polaków były spychane na dalszy plan.

Tymczasem poseł PiS Bartłomiej Wróblewski liczy na to, że Trybunał rozstrzygnie tę sprawę.

Mam nadzieję, że Trybunał wyda orzeczenie, bo sprawa jest ważna. Dotyczy ona podstawowych praw jednostki – prawa do życia, godności człowieka i równości. Jest bardzo ważna dla wielu wyborców PiS. Wszystko w tej sprawie w ostatnich dniach i tygodniach zostało już powiedziane. Można właściwie tylko powtarzać tę argumentację i przypominać te fakty. Mam nadzieję, że dojdzie do przecięcia tych wszystkich spekulacji i wątpliwości. Właściwie jedyna możliwość to jest orzeczenie. Czekam na nie i mam nadzieję, że niedługo zapadnie – zaznacza Bartłomiej Wróblewski.

Dalsza zwłoka przede wszystkim oznacza śmierć dzieci poczętych każdego dnia. Jednak z nieoficjalnych informacji wynika, że PiS do końca kadencji nie chce uchwalić ustawy zwiększającej ochronę ludzkiego życia.

Co można jeszcze zrobić? Podpisać petycję do prezes TK o rozpatrzenie wniosku dotyczącego niekonstytucyjności przepisów o tzw. aborcji eugenicznej. Petycja dostępna jest na stronie fundacji Życie i Rodzina, a także w „Naszym Dzienniku”.

RIRM

drukuj