Pilecki. Śladami mojego taty

Mirosław Krzyszkowki, Bogdan Wasztyl

Syn rotmistrza Pileckiego daje świadectwo o życiu swojego ojca – jednego z największych polskich patriotów! Witold Pilecki walczył z bolszewikami w 1920 roku. Bronił Polski we wrześniu 1939. Na ochotnika poszedł do Auschwitz, by zaświadczyć o tamtejszym ludobójstwie.

Po ucieczce służył w AK, walczył w Powstaniu Warszawskim. Potem trafił do Sił Zbrojnych na Zachodzie. Polska Ludowa odpłaciła mu hańbiącym procesem, torturami i strzałem w tył głowy. Syn rotmistrza Pileckiego ma dziś 83 lata. Przez lata wzrastał z piętnem syna zdrajcy. W PRL-u nie było dla niego miejsca. Trudno było o pracę, a o przeszłości nie wolno było mówić. Dziś już nie musi milczeć. Rusza śladami ojca. Trafia do miejsc, które pamiętają Witolda. I daje świadectwo o życiu swojego ojca.

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl