Godni synowie naszej Ojczyzny. Tom 1

Przejmujące świadectwa Polaków, którzy odpowiedzieli na apel Radia Maryja dotyczący zgłaszania przypadków ratowania Żydów w czasie II wojny światowej.

W tamtych strasznych czasach, gdy w okupowanej Polsce groziła kara śmierci za jakąkolwiek pomoc naszym żydowskim współobywatelom, wielu podjęło wyzwanie niesienia pomocy. I wielu za ten czyn Solidarności przypłaciło własnym życiem, dając świadectwo najwyższej ofiary w imię miłości bliźniego… Jacy byli i są Polacy, ludzie ratujący życie zagrożonym totalitaryzmami – piekłem XX wieku?

W książce o wielkiej wartości historycznej znajdziemy ponad 100 autentycznych, przejmujących relacji o rodakach, którzy narażając siebie i swoich bliskich, ratowali innych – nie tylko przyjaciół, sąsiadów, ale i nieznajomych.

Informacja: Fundacja „Nasza Przyszłość”

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl