Wpisy

[TYLKO U NAS] Ks. dr T. Adamczyk: Młodzież chce spotkać księdza nie tylko na płaszczyźnie liturgicznej. Oni potrzebują zwykłej, ludzkiej i przyjaznej rozmowy

Młodzież oczekuje, że kościoły, parafie stworzą przestrzeń, gdzie młodzi ludzie będą mogli przyjść, spotkać się ze sobą, porozmawiać, poznać księdza, z którym porozmawiają najpierw o zwykłych, prozaicznych rzeczach. Uważam, że to będzie element proewangelizacyjny, na bazie którego później będzie można tworzyć różnego rodzaju grupy duszpasterskie pogłębiające wiarę i religijność młodzieży – powiedział ks. dr Tomasz Adamczyk, pracownik naukowy Instytutu Nauk Socjologicznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.