Złoty medal Konrada Czerniaka

Konrad Czerniak (Wisła Puławy) zdobył w Berlinie złoty medal mistrzostw Europy w pływaniu na dystansie 100 m stylem motylkowym. Rezultatem 51,38 s ustanowił najlepszy czas rywalizacji o czempionat Starego Kontynentu. Szósty był Paweł Korzeniowski – 52,15.

Miejsce na podium wywalczyli także Węgier Laszlo Cseh, który do triumfatora stracił 0,51 s, oraz minimalnie wolniejszy Paweł Sankowicz z Białorusi – 51,92 s.

Czerniak, który przed rokiem wywalczył w tej konkurencji brązowy medal mistrzostw świata w Barcelonie, awansował do finału notując najlepszy czas.

Korzeniowski (AZS Warszawa) nie wykorzystał szansy na zdobycie drugiego krążka w berlińskiej imprezie – w czwartek był trzeci na dystansie dwukrotnie dłuższym.

O godzinie 17.06 szansę na medal będzie miał także Radosław Kawęcki (Korner Zielona Góra), który wystartuje w finale na 200 m stylem grzbietowym.