WTA Katowice: Porażka Radwańskiej w półfinale, dramat Polki w trzecim secie

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale turnieju BNP Paribas Katowice Open. Polka po trzysetowym boju uległa Francuzce Alize Cornet 6:0, 2:6, 4:6.

Isia po wczorajszym triumfie nad Yvonne Meusburger, dziś stanęła naprzeciwko 22. rakiety świata. Pojedynek był czwartym starciem obu tenisistek. Dotychczas trzykrotnie wygrywała rozstawiona z jedynką Radwańska.

W pierwszym secie Krakowianka spisała się rewelacyjnie. Rozpoczęła od własnego podania, które po ostrym skośnym serwisie, rozstrzygnęła na swoją korzyść. W drugim gemie po raz pierwszy przełamała rywalkę. Cornet nie podejmowała walki. Zacięty okazał się tylko ostatni gem, wygrany przez Radwańską na przewagi. Ostatecznie pierwszy set padł łupem Polki, która rozbiła Francuzkę do zera.

Drugą odsłonę nieoczekiwanie łatwo wygrała rywalka. 25 – letnia Krakowianka nie zdołała dwukrotnie obronić własnego serwisu, co pozwoliło Cornet na prowadzenie 4:0. Szczególnie zaciekle Isia walczyła w czwartym gemie, jednak nie potrafiła wykorzystać żadnego z trzech break pointów. Polka obudziła się w końcówce. Dwukrotnie triumfowała przy własnym podaniu. Skutecznie grająca Cornet nie miała jednak problemów z wygraniem własnego serwisu. W drugiej odsłonie zwyciężyła 6:2, czym doprowadziła do tie – breaka.

Decydujący set świetnie rozpoczęła Radwańska. Isia prowadziła już 3:0, jednak po chwili dała się przełamać rywalce. Francuzka doprowadziła do remisu. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w dziewiątym gemie. Cornet najpierw triumfowała przy serwisie Polki. Po chwili wygrała własne podanie i cały mecz 2:1.

W finale rywalką francuskiej tenisistki będzie Carla Suarez Navarro bądź Camila Giorgi.

Agnieszka Radwańska (1) – Alize Cornet (4) 6:0, 2:6, 4:6