fot. PAP/EPA

Wimbledon. Magda Linette poległa w starciu z faworytką

Magda Linette nie nawiązała walki z Petrą Kvitovą i na III rundzie zakończyła swój udział w wielkoszlemowym Wimbledonie. Faworyzowana Czeszka zwyciężyła 6:3, 6:2.


Petra Kvitova to obecnie szósta tenisistka na świecie.

Polka już w drugim gemie była blisko utraty własnego podania. Uratował ją serwis. Później poznanianka zdecydowała się na akcję przy siatce, co w ostatecznym rozrachunku doprowadziło do wyrównania (1:1). Początek nie był łatwy dla Linette. Za każdym razem, kiedy nasza tenisistka serwowała, kończyło się na grze na przewagi. Raz zabrakło jej zimnej krwi. Kvitova trafiła forhendem i zrobiło się 3:1. Strat nie udało się odrobić mimo ambitnej walki. Polka skapitulowała dopiero przy piątej piłce setowej (3:6).

To był mecz bez historii. W drugiej partii tylko raz Linette udało się gładko wygrać przy swoim serwisie. Nie poradziła już sobie jednak w starciach nr 3 i 7. Zresztą, punkty traciła poprzez własne błędy. Kvitova nie mogła przejść wobec tego obojętnie. Postawiła kropkę nad „i”, gdy na dość szczęśliwy return poznanianki, odpowiedziała kolejną bombą z pola zagrywki (2:6).

Linette żegna się z Wimbledonem, ale i tak w Londynie wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w Wielkim Szlemie.

* * *

Wimbledon (Wielka Brytania), kort trawiasty, III runda gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska) – Petra Kvitova (Czechy, 6) 3:6, 2:6

Sport.RIRM

drukuj