fot. twitter.com/BORAhansgrohe

Vuelta a Espana. Rafał Majka w czołówce

Rafał Majka włącza się w walkę o najwyższe lokaty na hiszpańskiej Vuelcie. Polak był dziś piąty i taką samą pozycję zajmuje w klasyfikacji generalnej.


To była kolejna trudna przeprawa w górach. Kolarze musieli pokonać 183 kilometry. Po czterech górskich premiach trzeba było jeszcze dojechać do mety, a tam znowu trasa prowadziła pod górę.

W tak trudnych warunkach od początku pojawiły się próby ucieczek. Dopiero po 60 kilometrach ukształtowała się grupa, która jechała przed peletonem. W gronie harcowników był m.in. Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

W peletonie mocno pracowali zawodnicy Movistar. Ucieczka zaczęła się rozrywać. Kolarze – i to nawet ci z czołówki klasyfikacji generalnej – zaczęli zostawać z tyłu. Na finałowym podjeździe grupa z faworytami ostatecznie wysunęła się na czoło. Paweł Poljański pomagał Rafałowi Majce. Wtedy mocne tempo narzucił Nairo Quintana. Za Kolumbijczykiem ruszyli Primoż Roglić, Miguel Angel Lopez i Alejandro Valverde. Ten ostatni okazał się najlepszy na finiszu. Drugą grupę prowadził Majka. Później jechał już sam  i jako piąty wpadł na metę, 42 sekundy po faworytach.

Ogromne straty poniósł dotychczasowy lider Dylan Teuns. Na prowadzeniu w wyścigu zastąpił go Miguel Angel Lopez. Rafał Majka jest piąty. Do lidera traci niespełna 2 minuty.

* * *

Wyniki 7. etapu:

1. Alejandro Valverde (Hiszpania / Movistar) – 4h 34’ 11”
2. Primoż Roglić (Słowenia / Team Jumbo)   +00’ 00”
3. Miguel Angel Lopez (Kolumbia / Astana)   +00’ 06”
4. Nairo Quintana (Kolumbia / Movistar)   +00’ 06”
5. Rafał Majka (Polska / Bora-Hansgrohe)   +00’ 42”
6. Ion Izagirre (Hiszpania / Astana)   +00’ 48”

Klasyfikacja generalna:

1. Miguel Angel Lopez (Kolumbia / Astana) – 28h 19’ 13”
2. Primoż Roglić (Słowenia / Team Jumbo)   +00’ 06”
3. Alejandro Valverde (Hiszpania / Movistar)   +00’ 16”
4. Nairo Quintana (Kolumbia / Movistar)   +00’ 27”
5. Rafał Majka (Polska / Bora-Hansgrohe)   +01’ 58”
6. Tadej Pogacar (Słowenia / UAE Team Emirates)   +02’ 36”

Sport.RIRM

drukuj