Soczi 2014. Niemka obroniła tytuł w superkombinacji

Maria Hoefl-Riesch zdobyła złoty medal olimpijski igrzysk w Soczi w superkombinacji alpejskiej kobiet. Tym samym powtórzyła swoje osiągnięcie z poprzedniej olimpiady w Vancouver. Reprezentantka Polski Karolina Chrapek ukończyła zawody na 17. pozycji.

Superkombinacja kobiet w Soczi rozgrywana była w dwóch etapach: zjeździe oraz slalomie. O końcowej kolejności decydował łączny czas obu przejazdów poszczególnych zawodniczek.

Tuż przed początkiem zmagań z rywalizacji w zawodach z powodu kontuzji wycofała się jedna z faworytek, wiceliderka Pucharu Świata, Tina Weirather z Liechtensteinu.

Najlepszy rezultat w zjeździe uzyskała Amerykanka Julia Mancuso (1.42,68). Zawodniczka z USA wyprzedziła drugą w klasyfikacji Szwajcarkę Larę Gut o 0,47 s oraz trzecią Słowenkę Tinę Maze o 0,86 sek. Maria Hoefl-Riesch po zjeździe zajmowała piątą pozycję (1,04 sek. straty do Mancuso). Polka Karolina Chrapek uplasowała się na 28. miejscu (4,6 sek. straty do liderki).

Slalom zakończył się sukcesem mistrzyni olimpijskiej z Vancouver, która pokonała trasę w czasie 50,9 sekundy. Niemka zdobyła złoto osiągając łączny czas obu przejazdów 2:34.62. Na drugim miejscu ze stratą 0,4 sek. do zwyciężczyni sklasyfikowana została Austriaczka Nicole Hosp, ósma po zjeździe. Na najniższym stopniu podium stanęła prowadząca na półmetku zawodów Mancuso, która straciła do Hoefl-Riesch 0,53 sek. Karolina Chrapek po dobrym występie w drugiej części zawodów ostatecznie ukończyła rywalizację na 17. pozycji.