Skoki narciarskie. Polacy po dyskwalifikacji Zniszczoła na ósmym miejscu w drużynówce podczas MŚ w lotach, tytuł dla Słoweńców

Słoweńcy drużynowymi mistrzami świata w lotach narciarskich w austriackim Bad Mitterndorf. Drugie miejsce wywalczyli Austriacy, a trzecie – Niemcy. Polacy – po dyskwalifikacji Aleksandra Zniszczoła w drugiej serii zawodów – ukończyli rywalizację na ósmej pozycji.

Do zmagań w drużynowym konkursie mistrzostw świata w lotach na obiekcie Kulm przystąpiło dziewięć reprezentacji. Tytułu z Vikersund bronili Słoweńcy. Trener Thomas Thurnbichler zdecydował, że Polskę reprezentować będą: Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła.

Po pierwszej grupie skoczków Polska zajmowała czwarte miejsce dzięki lotowi Aleksandra Zniszczoła na 221,5 metra. Jako drugi z biało-czerwonych z belki ruszył Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski uzyskał 211 metrów i nasza drużyna utrzymała lokatę tuż za podium. Polacy zajmowali czwartą pozycję również po próbie Dawida Kubackiego (206,5 metra). Zamykający w naszym zespole pierwszą serię Piotr Żyła poleciał na 212,5 metra i biało-czerwoni na półmetku zajmowali piąte miejsce. Na prowadzeniu na półmetku zmagań z dość wyraźną przewagą znajdowała się Słowenia. Na drugiej pozycji plasowała się Austria, a na trzeciej – Niemcy.

Po drugim locie Zniszczoła (215,5 metra) Polacy nadal byli klasyfikowani na piątej pozycji. Chwilę później okazało się jednak, że 29-latek został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. Oznaczało to koniec marzeń o rywalizacji o medale. Celem biało-czerwonych stała się walka o siódme miejsce z Finami. 210 metrów Kamila Stocha oraz 195 metrów Dawida Kubackiego sprawiło, że polscy skoczkowie awansowali na siódmą lokatę. Niestety, swoją drugą próbę zepsuł Piotr Żyła – 177,5 metra doświadczonego skoczka sprawiło, że Polacy konkurs drużynowy zakończyli na ósmej pozycji. Tytuł drużynowych mistrzów świata wywalczyli Słoweńcy, którzy skakali najrówniej spośród wszystkich reprezentacji. Srebrne medale zdobyli Austriacy, a brązowe – Niemcy.