Puchar Niemiec. Dwa gole „Lewego”, Bayern w półfinale

Bayern Monachium pokonał na wyjeździe drugoligowe VfL Bochum 3:0 i awansował do półfinału Pucharu Niemiec. Znakomite spotkanie rozegrał Robert Lewandowski, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W najlepszej czwórce rozgrywek zagrają także Borussia Dortmund, Hertha BSC oraz Werder Brema.

W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Niemiec Bayern Monachium zmierzył się z II-ligowym VfL Bochum. Faworytem spotkania byli podopieczni Pepa Guardioli, tym bardziej, że hiszpański szkoleniowiec posłał do boju takich zawodników jak Robert Lewandowski, Thomas Mueller, czy Philipp Lahm.

VfL Bochum vs Bayern MunichPierwsi dogodną okazję stworzyli sobie gospodarze. W 10. minucie w sytuacji sam na sam z Manuelem Neuerem znalazł się Simon Terrode, ale w ostatniej chwili zdołał zatrzymać go powracający Holger Badstuber. Bayern przejął kontrolę nad spotkaniem, jednak poza lepszą statystyką posiadania piłki nic im to nie dało. Dopiero w 39. minucie do siatki po podaniu Thomasa Muellera trafił Robert Lewandowski. Chwilę później w polu karnym Arjena Robbena sfaulował Jan Simunek, który został ukarany czerwoną kartką. Szansę na podwyższenie wyniku z rzutu karnego miał Thomas Mueller, ale strzał Niemca bez większego wysiłku obronił Manuel Riemann.

VfL Bochum vs Bayern MunichTuż po zmianie stron dobrą okazję zmarnował Robben, który z zaledwie pięciu metrów przymierzył prosto w bramkarza. To, co nie udało się Robbenowi wykonał Thiago Alcantara. Hiszpański pomocnik wykorzystał dogranie Muellera ze skrzydła, umieszczając piłkę w siatce obok bezradnie interweniującego Riemanna. Golkiper miejscowych wykazał się swoimi umiejętnościami chwilę później, kiedy to w sytuacji sam na sam zatrzymał Thomasa Muellera. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry wynik ustalił Lewandowski, któremu asystował Arjen Robben(!).

***

Wczoraj awans wywalczyły drużyny Werderu Brema i Borussii Dortmund. Bremeńczycy pokonali Bayer Leverkusen 3:1, a podopieczni Thomasa Tuchela takim samym stosunkiem bramek wygrali z VfB Stuttgart (Przemysław Tytoń obserwował mecz z ławki rezerwowych). Całe spotkanie w barwach BVB rozegrał Łukasz Piszczek. W półfinale zobaczymy także Herthę BSC. Piłkarze ze stolicy Niemiec pokonali FC Heidenheim 3:2.