Premier League. Pomyłka arbitra i błędy bramkarza, City wygrywają z Southampton!

Manchester City pokonał przed własną publicznością Southampton 4:1 w meczu 33. kolejki Premier League. Bramki dla The Citizens zdobyli Yaya Toure, Samir Nasri, Edin Dzeko i Stevan Jovetić. Goście odpowiedzieli trafieniem Rickiego Lamberta.

Już w 2. minucie sędzia wskazał na wapno. W polu karnym Fonte nieprzepisowo zatrzymywał Dzeko. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Yaya Toure i nie dał szans golkiperowi gości. W 23. minucie kontuzji nabawił się Jay Rodriguez. Napastnik Świętych prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, co oznacza koniec sezonu dla reprezentanta Anglii. Na boisku w miejsce 24 – letniego wychowanka Burnley zameldował się James Ward-Prowse. Gdy w 35. minucie w poprzeczkę trafił Dzeko, kibice na Etihad Stadium nie spodziewali się wyrównującego trafienia Southampton. W polu karnym City Zabaleta sfaulował Corka, a jedenastkę na gola zamienił Rickie Lambert. Dwie bramki The Citizens zdobyli w doliczonym czasie gry pierwszej połowy meczu. Najpierw płaskim strzałem z 6 metrów do siatki trafił Nasri. Przy akcji nie popisał się arbiter. Na dwumetrowym spalonym znajdował się asystujący David Silva. Chwilę później Paulo Gazzaniga wyjmował piłkę z bramki po raz trzeci. Po dośrodkowaniu z lewej strony futbolówkę w siatce umieścił Dzeko.

Druga odsłona nie przyniosła wielkich emocji. Składnych akcji było jak na lekarstwo. Na 10 minut przed końcem The Citizens zdobyli czwartą bramkę. Z futbolówką minął się Gazzaniga, a do bramki skierował ją Stevan Jovetić. City zainkasowali trzy punkty i umocnili się na drugim miejscu w tabeli angielskiej Premier League. Do zwycięstwa gospodarzy znacząco przyczynił się sędzia oraz błędy golkipera Southampton. W spotkaniu nie mógł wystąpić Artur Boruc. Polak doznał kontuzji pleców na ostatnim treningu przed meczem.

Manchester City – Southampton 4:1 (3:1)

Y. Toure 3’ (k.) S. Nasri 45+1’ E. Dzeko 45+4’ S. Jovetić 81’ – R. Lambert 37’ (k.)

Manchester City: Hart – Zabaleta, Kompany, Demichelis, Kolarov – Toure, Fernandinho (46’ Garcia), Navas, Silva (77’ Jovetić), Nasri – Dzeko (65’ Negredo)

Southampton: Gazzaniga – Chambers, Lovren, Fonte, Shaw – Cork (80’ Wanyama), Schneiderlin, Lallana, Davis (75’ Gallagher), Rodriguez (26’ Ward-Prowse) – Lambert