NBA. Powtórka zeszłorocznego finału

W wielkim finale rozgrywek ligi koszykówki NBA zmierzą się obrońca tytułu Miami Heat oraz San Antonio Spurs, którzy w sobotę pokonali na wyjeździe po dogrywce Oklahoma City Thunder 112:107 i wygrali rywalizacje do czterech zwycięstw 4-2.

Oba zespoły grały w finale przed rokiem. Zwyciężyli wówczas 4-3 Heat. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 5 czerwca, a jego gospodarzem będzie zespół z Teksasu. Jako pierwsi awans do finału zdobyli w piątek obrońcy tytułu koszykarze Miami Heat. Przed własną publicznością okazali się lepsi od Indiana Pacers 117:92 i w finale Konferencji Wschodniej triumfowali 4-2. To będzie czwarty z rzędu występ drużyny z Florydy w decydującej rozgrywce. Heat trzykrotnie wygrali rozgrywki – w 2006, 2012 i 2013 roku.

Wśród Teksańczyków brylowali w sobotę Boris Drew z 26 punktami, Tim Duncan, który zdobył o siedem mniej i miał 15 zbiórek oraz Kawhi Leonard 17-11 i Manu Ginobili 15-6. Tony Parker nabawił się w drugiej połowie kontuzji lewej kostki i musiał opuścić boisko. Bardzo dobry mecz w zespole Thunder rozegrał Russell Westbrook. Zaliczył 34 punkty, osiem asyst, siedem zbiórek i sześć przechwytów. Równie dobrze spisywał się Kevin Durant – 31 pkt i 14 zbiórek. Goście odrobili w ostatniej kwarcie stratę 12 punktów, doprowadzając do dogrywki.

Oklahoma City Thunder – San Antonio Spurs  107:112 po dogrywce

(stan rywalizacji play off do czterech zwycięstw: 4-2 dla Spurs)