fot. PAP/EPA

NBA: Koniec złej passy Magic

Orlando Magic pokonali u siebie Boston Celtics 93:91 przerywając fatalną serię dziewięciu porażek z rzędu. Ta sztuka nie udała się natomiast kozłom z Milwaukee, których porażka ze Spurs była także dziewiątą z kolei.

Spotkanie Orlando z Bostonem było drugim meczem Rajona Rondo po rocznej kontuzji. W pierwszym spotkaniu po powrocie Rondo nie błyszczał marnując rzut na zwycięstwo przeciwko Lakers. Tym razem rozgrywający Celtics także nie miał dobrego dnia, zdobywając zaledwie 6 punktów. Podobnie jak w meczu z Lakers Bostończycy mogli wygrać ten mecz, ponieważ mając dwa punkty straty wyprowadzali piłkę z boku na dziesięć sekund przed końcem. Nie wypełnili jednak zadania taktycznego postawionego im w przerwie przez trenera; kompletnie pogubili się w egzekucji zagrywki i ostatecznie nawet nie oddali rzutu przegrywając 93:91.

Najgorszą w całej lidze drużyną są natomiast obecnie Milwaukee Bucks, którzy nie wygrali jeszcze ani jednego meczu w roku 2014 a w całym sezonie zwycięscy z parkietu schodzili tylko 7 razy na 40 rozegranych meczów. Podejmujący ich w tej kolejce u siebie zespół San Antonio Spurs ma natomiast obecnie bilans 32-9. Nie dziwi zatem fakt, że gospodarze pomimo braku pierwszego rozgrywającego zespołu – Tony’ego Parkera nie mieli żadnego problemu z pokonaniem ekipy Bucks. Już po pierwszej kwarcie goście przegrywali trzynastoma punktami. W dalszej części gry ostrogi powiększały tylko przewagę i ostatecznie Spurs wygrali 110:82, grając większość meczu rezerwowym składem.

Po czwarty tytuł najlepszego strzelca ligi pewnie zmierza Kevin Durant. Będący w wyśmienitej formie Amerykanin, który w ostatnim meczu przeciwko Golden State Warriors ustanowił nowy rekord kariery – 54 pkt. po raz kolejny poprowadził swój zespół do sukcesu. Oklahoma wygrała z Sacramento Kings 108-93 a Durant zdobył 30 punktów. Najlepiej w ekipie Kings zaprezentował się Isaiah Thomas, który zdobył więcej punktów od samego KD – 38.

WYNIKI:

Oklahoma City Thunder – Sacramento Kings 108:93

Orlando Magic – Boston Celtics 93:91

Phoenix Suns – Denver Nuggets 117:103

San Antonio Spurs – Milwaukee Bucks 110:82

Toronto Raptors – Los Angeles Lakers 106:112

Sport/RIRM

drukuj