NBA. Dwie czwórki i dwie jedynki

Dzisiejszej nocy poznaliśmy  po jednym finaliście z konferencji wschodniej i zachodniej. Owacje należą się ekipie Miami Heat i San Antonio Spurs. Obie drużyny pokonały swych rywali, pozwalając im tylko na jedno zwycięstwo w serii. Miami pokonało Brooklyn w ostatnim spotkaniu 96:94, natomiast San Antonio odprawiło Portland, wygrywając 104:82.

W czwartej kwarcie, na 6 minut przed końcem Joe Johnson miał w dalszym ciągu ogień w nadgarstku. Był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem swojej drużyny i śmiało mógł konkurować o to miano z LeBronem. Zwłaszcza, iż obaj panowie kryli się wzajemnie. James nie potrafił powstrzymać Johnsonna i przewaga Brooklynu utrzymywała się na bezpiecznych 8 oczkach. Joe rzucił aż 24 punkty w drugiej połowie.

Nic co dobre nie trwa wiecznie. Na niespełna 3 minuty przed końcem, James dał sygnał do ataku, aplikując trójkę i od tej pory Miami zaliczyło run 12:0. Punktowało kilku zawodników, ale pierwsze skrzypce grał i kozłował LeBron. Ray Allen wbił gwóźdź z lini 7,25 za 30 sekund przed końcem i Heat prowadzili +2. Powiększyli swoję przewagę do 4, jednak z rogu trafił Joe Johnson i mecz oscylował w granicach dogrywki. LeBron trafił 1 z 2 wolnych, ale to wystarczyło. Miami jest w finale konferencji i czeka na przeciwnika.

Najwięcej punktów dla gości zdobył Joe Johnsonn. Rzucający obrońca zdobył 34 punkty, trafiając 15 z 23 prób, w tym 3/6 za 3. 19 oczek dodał Paul Pierce a 17 dorzucił Deron Williams. Dla finalistów konferencji, L-Train uzyskał 29 punktów, 9 zbiórek, 5 asyst i blok. Dwyane Wade rzucił 28 punków, trafiając 10 z 18 rzutów. Chris Bosh dołożył 16 punktów, trafiając 4 trójki.

San Antonio Spurs gładko rozbili Portland. Po pierwszej połowie prowadzili  51:44. Kawhi Leonard zdobył 22 punkty i zebrał 7 piłek, trafiając 3 z 4 trójek. Tim Duncan uzyskał 16 punktów i 8 zbiórek. Patty Mils rzucił z ławki 18 oczek.

Dla Portland Nicolas Batum i LaMarcus Aldridge zanotowali double double. Ten pierwszy miał 10 punktów i 12 zbiórek, natomiast lider Trail Blazers uzyskał 21 punktów i 10 „desek”. Poza pierwszą piątką nikt nie trafił więcej niż 6 punktów.