MŚ w pływaniu. Bezkonkurencyjny Kawęcki – mistrz obronił tytuł!

Radosław Kawęcki wywalczył złoty medal odbywających się w Dausze mistrzostw świata w pływaniu na krótkim basenie. Na dystansie 200 m stylem grzbietowym Polak o prawie sekundę wyprzedził drugiego Ryana Lochte.

Kawęcki finałowy wyścig rozpoczął spokojnie. Przez długi czas płynął w połowie stawki, jednak z każdym kolejnym metrem skrupulatnie odjeżdżał rywalom. Dwie ostatnie długości pokonał na prowadzeniu, którego nie zdołali wyrwać mu najgroźniejsi konkurenci.

Polak osiągnął czas 1.47,38 i drugiego Ryana Lochte wyprzedził o przeszło sekundę. Rezultat podopiecznego Pawła Słomińskiego jest nowym rekordem kraju. Trzecie miejsce zajął Australijczyk Mitchell James Larkin.

Dwa lata temu w Stambule nasz zawodnik również stanął na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji. Na wciąż trwającym czempionacie Kawęcki zdobył już swój drugi medal. Wcześniej sięgnął po srebro na dystansie o połowę krótszym.