Memoriał Skolimowskiej. Włodarczyk i Fajdek najlepsi w rzucie młotem

Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) wynikiem 77,66 i Paweł Fajdek (Agros Zamość) z rekordem Polski 83,48 wygrali konkurs rzutu młotem w Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Fajdek w sobotę był w rewelacyjnej formie. Dwukrotnie posłał młot na odległość powyżej 83 metrów. Najpierw w drugiej próbie osiągnął 83,48, a w trzeciej było tylko dziewięć centymetrów krócej. Również pozostałe rezultaty były na bardzo wysokim poziomie – 80,16, 82,16, 81,57 i 81,46. Zdecydowanie pokonał mistrza olimpijskiego Węgra Krisztiana Parsa – 78,56. Jeszcze parę dni temu w mistrzostwach Europy w Zurychu kolejność była odwrotna. Fajdek, trenujący z Czesławem Cybulskim, założył na szyi srebrny medal. Złoto wywalczył Pars.

Fajdek ma dopiero 25 lat i przed rokiem w Moskwie został najmłodszym w historii mistrzem świata w rzucie młotem. W sobotę na Stadionie Narodowym poprawił trzynastoletni rekord Polski, który należał do tej pory do Szymona Ziółkowskiego i wynosił 83,38. Rekordowy rzut zawodnik OŚ AZS Poznań osiągnął 5 sierpnia 2001 roku w mistrzostwach świata w kanadyjskim Edmonton, gdzie zdobył złoty medal.

Włodarczyk chciała na Stadionie Narodowym rzucić jako pierwsza kobieta w historii młot powyżej 80 metrów. Nie udało się, ale konkurs może również uznać za udany. Bardzo równe i dalekie próby dały jej zwycięstwo. W najdalszym, czwartym podejściu miała 77,66. Drugą Betty Heidler pokonała o ponad metr – 76,26.

Kamila Skolimowska, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Sydney 2000, zmarła niespodziewanie 18 lutego 2009 roku w czasie zgrupowania lekkoatletów w Portugalii. Miała 27 lat. Od pięciu lat rozgrywany jest memoriał upamiętniający jej osobę. Po raz pierwszy odbywa się na Stadionie Narodowym.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl