ME w zapasach. Zbigniew Baranowski z brązowym medalem!

W Budapeszcie trwają mistrzostwa Europy w stylu dowolnym w zapasach. Startujący w kategorii 97 kg Zbigniew Baranowski pokonał Gruzina Elizbara Odikadze (4:2) i sięgnął po brązowy medal turnieju.

Zbigniew Baranowski jest zawodnikiem AKS Białogard. W Budapeszcie prezentował się bardzo dobrze. Najpierw w kwalifikacjach pokonał Hiszpana Alejandro Canadę Pancorbo (10:0), a później w ćwierćfinale rozprawił się Mołdawianinem Radu Lefterą (10:0). Niestety, w półfinale po zaciętej walce przegrał z późniejszym triumfatorem mistrzostw – Mogomedchanem Magomedowem (4:6). Azer w finale zwyciężył Węgra Vladislava Batsaieva (11:5).

Do rywalizacji o brązowy medal Zbigniew Baranowski przystąpił niezwykle zmotywowany, co przyniosło efekt. Walkę z Gruzinem Elizbarem Odikadze, sześciokrotnym medalistą mistrzostw Europy, zwyciężył bowiem 4:2.

Pojedynek o trzecie miejsce przegrał we wtorek w wadze 65 kg Krzysztof Bieńkowski (AKS Białogard). Polak uległ Albańczykowi Islamowi Dudaievowi (0:5) i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Na ósmym miejscu w wadze 70 kg uplasował się Patryk Ołenczyn (Dąb Brzeźnica).