LM. Pierwsza wygrana Vive

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce skutecznie zrehabilitowali się za porażkę z Pick Szeged sprzed tygodnia. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali przed własną publicznością Montpellier Agglomeration HB 30:23 w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Dla mistrzów Polski to premierowe zwycięstwo w bieżącej edycji tych rozgrywek.

Vive przed tygodniem zanotowało falstart, przegrywając w Szeged 30:31. Montpellier w pierwszej kolejce również poniosło porażkę, ulegając u siebie macedońskiemu Vardarowi Skopje 25:30. Każdej z drużyn zależało więc na tym, aby zdobyć w tym starciu komplet punktów. Oba zespoły rywalizowały w zeszłym sezonie w fazie play-off LM i wówczas kielczanie mieli spore kłopoty z pokonaniem francuskiej ekipy.

Manuel Strlek Micha³ Jurecki  Babtiste BonnefondW pierwszych minutach żadna z drużyn nie zdołała osiągnąć większej przewagi. Od stanu 2:2 grający bardzo dobrze w obronie gospodarze zdołali odskoczyć rywalom na pięć bramek (7:2), między innymi dzięki celnym rzutom Krzysztofa Lijewskiego oraz Manuela Strleka. Po przerwie goście zaczęli zbliżać się do mistrzów Polski. W drugim kwadransie pierwszej połowy szczypiorniści z Kielc zagubili skuteczność (7:5). Francuski zespół próbował to wykorzystać, ale nie zdołał przed przerwą doprowadzić do remisu. Po pierwszych 30. minutach Vive miało jedną bramkę przewagi, po kontaktowym trafieniu rywali autorstwa Michaela Guigou (12:11). (fot. PAP/Michał Walczak)

Krzysztof Lijewski Jose CostaW pierwszych minutach po wznowieniu gry szczypiorniści Tałanta Dujszebajewa, choć nie bez trudu, znowu odskoczyli przyjezdnym na kilka trafień. W 42. minucie mistrzowie Polski, głównie za sprawą Karola Bieleckiego i Denisa Bunticia, wygrywali różnicą 5 bramek (21:16). Potem gospodarze uszczelnili defensywę i czekali na okazje do szybkich kontrataków. W końcówce Montpellier zdołało jeszcze nieco zniwelować dystans do rywali (26:22). Ostatnie minuty należały już jednak do piłkarzy Vive. Kielczanie rzucili jeszcze cztery bramki, tracąc tylko jedną i pewnie wygrali całe spotkanie 30:23. (fot. PAP/Michał Walczak)

W tabeli grupy B mistrzowie Polski z dorobkiem dwóch oczek wskoczyli na 1. pozycję. Zespół z Francji bez zdobyczy punktowej zajmuje ostatnie, 8. miejsce w stawce.