Lekkoatletyczne ME. Nowicki i Fajdek ustrzelili dublet!

Mieli zdominować konkurs rzutu młotem i zrobili to! Wojciech Nowicki zdobył złoty, a Paweł Fajdek srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie.


„Mogę tu przegrać tylko z Wojtkiem” – te słowa Pawła Fajdka okazały się prorocze. Trzykrotny mistrz świata miał stoczyć zacięty bój z Wojciechem Nowickim o złoto mistrzostw Europy. Trudno było szukać faworytów wśród rywali. Tym bardziej, że wynik – jaki osiągnął trzeci w stawce Węgier Bence Halasz (77,36 m) – był absolutnym minimum tego, na co stać jest obu polskich młociarzy.

Biało-czerwoni rozpoczęli spokojnie. Nowicki na rozgrzewkę rzucił 77,19 m. Na prowadzeniu był Fajdek, który osiągnął 78,69 m. Później trzykrotny mistrz świata stanął w miejscu. Palił kolejne próby, co wykorzystał jego rodak. Trzeci zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro najpierw poprawił się na 80 m. Później do tej odległości dorzucił jeszcze 12 centymetrów.

To największy sukces w dotychczasowej karierze Nowickiego. Białostoczanin sięgał już po medale wielkich imprez, ale nigdy nie stał na najwyższym stopniu podium. Paweł Fajdek ma w swoim dorobku jedno złoto mistrzostw Europy – sprzed dwóch lat z Amsterdamu.

* * *

Wyniki:

1. Wojciech Nowicki (Polska) – 80,12 m
2. Paweł Fajdek (Polska) – 78,69 m
3. Bence Halasz (Węgry) – 77,36 m
4. Pavel Bereisha (Białoruś) – 77,02 m
5. Eivind Henriksen (Norwegia) – 76,86 m
6. Ivan Tikhon (Białoruś) – 75,79 m
7. Hlib Piskunov (Ukraina) – 74,62 m
8. Serghei Marghiev (Mołdawia) – 74,47 m

Sport.RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl