Ekstraklasa. ŁKS z pierwszym zwycięstwem

ŁKS Łódź odniósł swoje pierwsze zwycięstwo po powrocie do Ekstraklasy. Piłkarską klasę rywala poznała Cracovia, która poległa u siebie 1:2.

W 1. kolejce ŁKS Łódź potrafił postawić się Lechii Gdańsk. Teraz przeciwnik był równie trudny. Brakowało tylko wsparcia publiczności, bo to Cracovia była gospodarzem.

Jako pierwsi zagrożenie pod bramką przeciwnika stworzyli zawodnicy Pasów. Piłka powędrowała na skrzydło. Płaską centrę z lewej strony mógł wykończyć Rafael Lopes, ale instynktownie jego strzał zatrzymał Michał Kołba. W kolejnej akcji napastnik Cracovii zrobił już wszystko niemal idealnie. Zabrakło odrobiny precyzji. Futbolówka odbiła się od słupka.

W 16. minucie gospodarze przekonali się, że niewykorzystane okazje lubią się mścić. Zbyt dużo wolnego miejsca miał Dani Ramirez. Pomocnik zagrał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Sekulskiego, a ten wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Zaraz po przerwie ŁKS mógł podwyższyć wynik. Zza szesnastki uderzał Ramirez, a obrońcy zdążyli z interwencją, by uniemożliwić rywalom dobitkę. Już chwilę później w pole karne wbiegł Sylwester Lusiusz. Próbował szukać kolegów, co skutecznie uniemożliwił mu Michał Helik. Podanie zatrzymał jednak ręką, co nie umknęło uwadze arbitra. Z jedenastu metrów nie pomylił się Maksymilian Rozwandowicz.

Mijały kolejne minuty i to goście wciąż dyktowali warunki. Sił zabrakło im w samej końcówce, co mogło skończyć się naprawdę źle. Najpierw z pomocą przyszedł słupek i Michał Kołba, który zachował zimną krew i chwycił piłkę na linii bramkowej. Później golkiper nie miał już nic do powiedzenia. Precyzyjnym strzałem po zagraniu Mateusza Wdowiaka popisał się Sergiu Hanca.

Beniaminek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Kolejnych punktów będzie szukał w pojedynku z Lechem Poznań.

* * *

Cracovia – ŁKS Łódź 1:2 (0:1)
Sergiu Hanca 90+1′ – Łukasz Sekulski 16′ Maksymilian Rozwandowicz 56′(k.)

Cracovia: Michal Pesković – Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Michal Siplak – Milan Dimun (60′ Mateusz Wdowiak), Janusz Gol – Bojan Cecarić (60′ Sergiu Hanca), Pelle van Amersfoort, Kamil Pestka (30′ Sylwester Lusiusz) – Rafael Lopes

ŁKS: Michał Kołba – Adrian Klimczak, Maksymilian Rozwandowicz, Jan Sobociński, Jan Grzesik (77′ Artur Bogusz) – Łukasz Piątek, Bartłomiej Kalinkowski – Maciej Wolski, Dani Ramirez, Patryk Bryła (46′ Pirulo) – Łukasz Sekulski (68′ Rafał Kujawa)

Żółte kartki: Michał Helik, David Jablonsky (Cracovia) oraz Adrian Klimczak, Jan Sobociński (ŁKS)