Ekstraklasa: Flavio Paixao daje zwycięstwo Śląskowi

W meczu rozpoczynającym 9. kolejkę TMobile Ekstraklasy piłkarze Śląska Wrocław pokonali przed własną publicznością Koronę Kielce 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 72. minucie Flavio Paixao.

Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, choć drużyna Tadeusza Pawłowskiego miała kilka dogodnych okazji do objęcia prowadzenia, lecz zwykle brakowało im skuteczności. Szczęścia próbowali między innymi Dudu Paraiba, Lukas Droppa i Sebastian Mila. Najlepszą sytuację dla wrocławian zmarnował jednak w siódmej minucie Paweł Zieliński. Wówczas boczny obrońca Śląska otrzymał idealne dośrodkowanie od Mili i mając przed sobą tylko bramkarza rywali, nie potrafił skierować piłki do siatki. Kielczanie zaś jedyną godną odnotowania akcję w tej części spotkania przeprowadzili w trzydziestej trzeciej minucie, kiedy to po strzale Siergieja Pilipczuka zmierzającą do bramki futbolówkę w ostatniej chwili zablokował Krzysztof Danielewicz.

Po przerwie w zasadzie niewiele się działo. Gra z obu stron była chaotyczna i brakowało składnych akcji. Tak było do siedemdziesiątej drugiej minuty. Wtedy to dobrze dzisiaj spisujący się Krzysztof Ostrowski perfekcyjnie zagrał do Flavio Paixao, a ten będąc w trudnej pozycji zdołał pokonać Vytautasa Cerniauskasa i tym samym – jak się później okazało – zapewnił drużynie z Wrocławia komplet punktów.

Dzięki tej wygranej, Śląsk z dorobkiem szesnastu punktów, awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Kielczanie natomiast zanotowali już siódmą porażkę w bieżącym sezonie T-Mobile Ekstraklasy i nadal znajdują się w strefie spadkowej.

Śląsk Wrocław Korona Kielce 1:0

Flavio Paixao 72’

Śląsk: Mariusz Pawełek – Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Tomasz Hołota, Dudu Paraiba – Lukas Droppa, Krzysztof Danielewicz (Tom Hateley 59’) – Flavio Paixao, Sebastian Mila, Robert Pich (Juan Calahorro 84’) – Mateusz Machaj (Krzysztof Ostrowski 58’)

Korona: Vytautas Cerniauskas – Paweł Golański (Boliguibia Ouattara 26’), Piotr Malarczyk, Radek Dejmek, Kamil Sylwestrzak – Vlastimir Jovanović (Olivier Kapo 82’), Kyryło Petrow – Jacek Kiełb, Vanja Marković (Michał Janota 46’), Siergiej Pilipczuk – Przemysław Trytko