Ekstraklasa. „Czerwona latarnia” pomocą dla Śląska

Śląsk Wrocław przerwał passę czterech spotkań bez zwycięstwa, pokonując na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył reprezentant  Polski – Sebastian Mila. Było to piąte trafienie tego zawodnika w rozgrywkach Ekstraklasy.

Micha³ Mas³owski  Sebastian MilaPrzez pierwsze minuty  zawodnicy obu drużyn walczyli przede wszystkim w środku pola.  Śląsk prowadził grę, w czym skutecznie przeszkadzali mu miejscowi, raz po raz groźnie kontratakując. Opór bydgoszczan zaowocował w 26. minucie, kiedy przed szansą stanął Michał Masłowski. Jego strzał poszybował nad poprzeczką bramki Mariusza Pawełka. Po przeciwnej stronie boiska celnie zza pola karnego przymierzył Robert Pich, którego uderzenie zdołał zatrzymać fantastycznie interweniujący Grzegorz Sandomierski. Dwie minuty przed końcem pierwszej części gry Zawisza ponownie postraszył wrocławian. Strzał Luisa Carlosa we wspaniałym stylu wybronił dobrze dysponowany Pawełek.

Micha³ Mas³owski Tomas HateleyW drugiej odsłonie obraz pojedynku nie uległ zmianie. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego atakowali, a Zawisza dzielnie się bronił i wyprowadzał groźne kontrataki. W 66. minucie stuprocentową sytuację zmarnował Flavio Paixao. Akcja rozpoczęła się złym wybiciem futbolówki przez Grzegorza Sandomierskiego, a zakończyła niecelną główką prawoskrzydłowego Śląska. Następną wartą odnotowania sytuację goście stworzyli w 74. minucie. Sebastian Mila wykonywał rzut rożny. Piłka trafiła do Marco Paixao, który zacentrował do Lukasa Droppy – Czech minimalnie chybił. Ostatni kwadrans przyniósł dominację wrocławian. Ich strzały bezproblemowo wyłapywał Sandomierski aż do 86. minuty. Wtedy to nieupilnowany Sebastian Mila huknął nie do obrony pod poprzeczkę bramki gospodarzy. W końcówce nerwów na wodzy nie potrafił utrzymać Michał Masłowski i otrzymał od Marcina Borskiego drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

W tabeli Ekstraklasy dwukrotni mistrzowie Polski zajmują pozycję wicelidera i do prowadzącej Legii tracą sześć punktów.  Bydgoszczanie zamykają stawkę z dorobkiem zaledwie dziewięciu oczek. Dla podopiecznych Mariusza Rumaka szansą na odniesienie cennego zwycięstwa będzie spotkanie w Bielsku-Białej. Tamtejsze Podbeskidzie zajmuje 8. lokatę. Śląsk będzie gościł u siebie GKS Bełchatów.