Ekstraklasa. Cracovia pokonała Radomiaka; sześć goli w Lubinie

W ramach piątkowych spotkań 30. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom przegrał z Cracovią (0:1). Natomiast Górnik Zabrze na wyjeździe ograł Zagłębie Lubin (4:2).

W Radomiu lepiej mecz rozpoczęła Cracovia. Podopieczni Jana Zielińskie próbowali przełamać defensywę rywali. Udało się to w 24. minucie Michal Siplak zacentrował z lewej strony. Jeden z obrońców próbował wybić piłkę, ale ta trafiła pod nogi Jakuba Myszora. Młodzieżowiec z około 14 metrów pokonał debiutującego między słupkami Mateusza Kochalskiego. „Pasy” naciskały także po przerwie, ale ich starania nie przełożyły się na poprawienie wyniku. Ostatecznie Cracovia wygrała więc 1:0.

***

Zagłębie przegrało dwa ostatnie spotkania. Jeszcze gorszą passą wykazywał się Górnik Zabrze, który zanotował trzy porażki z rzędu. Worek z bramkami w Lubinie otworzył się bardzo szybko. Już w 3. minucie Dariusz Pawłowski ostro dośrodkował z prawej strony, a piłkę w siatce głową umieścił Krzysztof Kubica. Po rzucie rożnym z bliskiej odległości podwyższył Pawłowski. Po niespełna pół godzinie gry odpowiedzieli gospodarze. Filip Starzyński rozpoczął indywidualną akcję. Minął trzech rywali, po czym pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

W drugiej odsłonie ponownie to „Górnicy” jako pierwsi doszli do głosu. W 47. minucie podopieczni Jana Urbana w prosty sposób rozmontowali linię obronną rywali, a akcję wykończył Piotr Krawczyk. Niedługo później Pawłowski zagrał do Bartosza Nowaka. Ten znalazł się sam na sam z golkiperem i podwyższył na 4:1. „Miedziowi” nie poddawali się. W 58. minucie arbiter po analizie VAR podyktował rzut karny dla lubinian. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Patryk Szysz, który ustalił rezultat meczu.