Ekstraklasa. Angulo poprowadził Górnika do drugiej wygranej

Górnik Zabrze z drugim zwycięstwem w sezonie. Trójkolorowi pokonali u siebie Zagłębie Lubin 2:0, a dwa razy do siatki rywala trafił Igor Angulo.


Zagłębie wytraciło tempo z początku sezonu i w ostatnich tygodniach przeżywa bardzo widoczny kryzys. Górnik w przerwie letniej stracił swoje największe gwiazdy, a nowi zawodnicy nie dają drużynie już takiej jakości jak Damian Kądzior czy Rafał Kurzawa. Efektem było ledwie jedno zwycięstwo w dwunastu pojedynkach.

Była 15. minuta, kiedy wprost w ręce bramkarza główkował Paweł Bochniewicz. Po drugiej stronie boiska swoich sił próbował Damjan Bohar, ale z interwencją zdążył Tomasz Loska. Kiedy minęło pół godziny, przypomnieli o sobie kibice. Zadymiony stadion w Zabrzu nie ułatwiał zawodnikom gry.

W 38. minucie nareszcie doczekaliśmy się zmiany rezultatu. W ocenie arbitra Jakub Tosik faulował w szesnastce Kamila Zapolnika. Rzut karny skutecznie egzekwował Igor Angulo. Zdenerwowany Mariusz Lewandowski nie mógł dłużej patrzeć na postawę jednego ze swoich podopiecznych i jeszcze przed przerwą zdjął z boiska Tosika. W doliczonym czasie pierwszej połowy mina trenera mówiła już sam za siebie. Sasa Balić ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Na drugie 45 minut Zagłębie miało wyjść zmobilizowane. Być może wyszło, jednak szybko zapał osłabł za sprawą Igora Angulo. Jesus Jimenez zagrał piłkę za plecy obrońców, a tam czyhał już na nią napastnik Górnika. Angulo nie zamierzał odpuszczać i kreował kolejne okazje. Do końca widowiska Dominik Hładun nie dał się już pokonać. W samej końcówce rozmiary porażki mógł zmniejszyć Patryk Tuszyński. Tym razem instynktownie interweniował Loska.

Górnik – przynajmniej na chwilę – opuścił strefę spadkową Lotto Ekstraklasy. Zagłębie jest dziewiąte.

* * *

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
Igor Angulo 38’(k.) 46’

Górnik: Tomasz Loska – Kacper Michalski, Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Daniel Liszka – Kamil Zapolnik (87′ Konrad Nowak), Szymon Matuszek (51′ Maciej Ambrosiewicz), Szymon Żurkowski, Jesus Jimenez – Łukasz Wolsztyński (64′ Rafał Wolsztyński), Igor Angulo

Zagłębie: Dominik Hładun – Jakub Tosik (45′ Patryk Tuszyński), Bartosz Kopacz, Lubomir Guldan, Sasa Balić – Dawid Pakulski, Filip Jagiełło (68′ Mateusz Matras), Filip Starzyński, Adam Matuszczyk, Damjan Bohar (46′ Damian Oko) – Bartłomiej Pawłowski

Żółte kartki: Szymon Matuszek, Kamil Zapolnik, Daniel Liszka (Górnik) oraz Jakub Tosik, Sasa Balić (Zagłębie)

Czerwona kartka: Sasa Balić 45′ (Zagłębie)

Sport.RIRM

drukuj