Bojerowe ME. Polacy na czele po pięciu wyścigach

Doskonale spisują się reprezentanci Polski podczas rozgrywanych w Estonii bojerowych mistrzostw Europy. Na tafli jeziora Vortsjarv koło Tartu najlepiej radzi sobie liderujący po pięciu wyścigach Karol Jabłoński. Za nim plasują się Michał Burczyński i Łukasz Zakrzewski.


W środę rozegrano po dwa wyścigi grupy B i C oraz jeden (piąty) w grupie A. Wiatr bardzo osłabł, a dodatnia temperatura sprawiła, że na lodzie zrobiła się miękka kasza. W tych warunkach komisja regatowa odwołała dalsze wyścigi.

Coraz bardziej rywalom ucieka Karol Jabłoński. Mistrz świata wygrał piąty wyścig i w klasyfikacji generalnej o sześć punktów wyprzedza brązowego medalistę Burczyńskiego. Ten z kolei ma 10 punktów przewagi nad Zakrzewskim.

Organizatorzy i 150 zawodników z nadzieją czekają na sprawdzenie się prognozy pogody. Zapowiadany mróz ma bardziej zmrozić taflę, przez co będzie ona znacznie szybsza.

PAP/Sport.RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl