MŚ w Biathlonie. Złoto dla Dahlmeier, spory awans Polek

Laura Dahlmeier wywalczyła złoty medal biathlonowych mistrzostw świata w Oslo. Niemka wygrała bieg pościgowy na 10 km. Podium uzupełniły Dorothea Wierer oraz Marie Dorin Habert. Na miejsca punktowane awansowały Polki Monika Hojnisz zajęła 29., a Magdalena Gwizdoń 30. pozycję.

Kluczem do zwycięstwa było dzisiaj bezbłędne strzelanie. Presji nie wytrzymała zwyciężczyni wczorajszego sprintu – Tiril Eckhoff. Norweżka już po pierwszej wizycie na strzelnicy dała się wyprzedzić Francuzce Marie Dorin Habert, za którą utworzyła się grupa pościgowa. Habert, poza Eckhoff, goniły Dorothea Wierer oraz Laura Dahlmeier.

Na drugim strzelaniu poza Francuzką bezbłędna okazała się także Dahlmeier. Niemka nie spudłowała też w postawie stojącej, dzięki czemu znalazła się na prowadzeniu z ponad 30-sekundową przewagą nad resztą stawki, którą otwierały Wierer, Dorin Habert i Eckhoff.

IBU Biathlon World Championships in OsloDahlmeier nie pomyliła się także podczas ostatniego strzelania i samotnie dobiegła do mety. Bezbłędna była również Wierer, która finiszowała ponad 40 s. za zwyciężczynią. O brąz walczyły Dorin Habert oraz Franziska Hildebrand. Ostatecznie lepiej pobiegła ta pierwsza i to ona mogła cieszyć się z brązowego medalu mistrzostw świata.

Do dzisiejszych zmagań na dystansie 10 km przystąpiło 59 zawodniczek, wśród których znalazły się dwie Polki: Monika Hojnisz z numerem 44. oraz Magdalena Gwizdoń z 55. Ze startu zrezygnowała Krystyna Guzik, która we wczorajszym sprincie uplasowała się na 60. miejscu.

Obie nasze reprezentantki poprawiły swoje pozycje po biegu sprinterskim. Hojnisz finiszowała na 29. pozycji, natomiast Gwizdoń znalazła się tuż za swoją rodaczką (30. lokata). Każda zaliczyła po dwa pudła.