Biathlon. Fantastyczna Makarainen, wysoka pozycja Nowakowskiej-Ziemniak

Kolejne zawody biathlonowego Pucharu Świata zakończyły się zwycięstwem Kaisy Makarainen. Tym razem Finka okazała się najlepsza w sprincie rozegranym w austriackim Hochfilzen. Wysoką pozycję zanotowała Weronika Nowakowska-Ziemniak, która w ostatecznym rozrachunku była 12.

Przed tygodniem Makarainen wygrała bieg pościgowy w Oestersund. Wspaniałą dyspozycję zaprezentowała również dzisiaj i mimo jednego pudła, ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Przeszło 10 sekund wolniej od Finki trasę ukończyła bezbłędna na strzelnicy Karin Oberhofer. Trzecie miejsce wywalczyła mianowana następczynią Tory Berger – Tiril Eckhoff.

Problemy z celnością uniemożliwiły wysoką lokatę Darii Domraczewej. Dwa pudła spowodowały, że utytułowana Białorusinka została sklasyfikowana dopiero na 8. lokacie.

Do udanych sprint w Hochfilzen zaliczyć może Weronika Nowakowska-Ziemniak. Polka była dwunasta, a do pierwszego w tym sezonie miejsca w czołowej dziesiątce zabrakło jej 0,3 sek. Pucharowe punkty wywalczyły również Magdalena Gwizdoń (26.) i Monika Hojnisz (38.). Fatalne strzelanie uniemożliwiło walkę o czołowe pozycje Krystynie Guzik.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Makarainen przed Eckhoff i Domraczewą. Nowakowska-Ziemniak jest 19. Na jutro zaplanowano rywalizację sztafet. Bieg pościgowy odbędzie się w niedzielę.